
Wiadomości
- 18 lutego 2026
- wyświetleń: 1853
Konkretna pomoc tu, gdzie mieszkamy. 27 lat Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie
W 2026 roku mija 27 lat, odkąd Hospicjum św. Ojca Pio rozpoczęło działalność w regionie. Można przekazać organizacji swoje 1,5 proc. podatku dochodowego.

Przez blisko trzy dekady stowarzyszenie wypracowało model działania, który jest odpowiedzią na trudny moment, gdy możliwości leczenia szpitalnego wyczerpują się i chory otrzymuje wypis do domu. Rodziny często zostają wtedy same z koniecznością zapewnienia specjalistycznej pomocy opiekuńczej i medycznej. Pszczyńskie hospicjum wypełnia tę lukę, przynosząc wysoki standard opieki bezpośrednio do domu chorego.
Organizacja posiada niezbędne zaplecze i kadrę, by szybko reagować, dostarczając sprzęt, pomoc medyczną i opiekuńczą do domu chorego. Aby jednak hospicjum mogło działać na tyle na ile zwiększa się liczba chorych, potrzebne są pieniądze.

Od połowy lutego do 30 kwietnia może je przekazać każdy mieszkaniec rozliczając roczne zeznanie podatkowe, gdzie wskazuje się, która organizacja ma otrzymać z budżetu państwa 1,5% podatku.
Tę możliwość mają również emeryci i renciści - pod warunkiem wypełnienia prostego formularza "PIT-OP" ministerstwa finansów. Jest on dostępny w siedzibie hospicjum i na jego stronie internetowej - http://www.hospicjumojcapio.pl/procent/.

Przekazanie 1,5% podatku pszczyńskiemu hospicjum to wspólne działanie, które gwarantuje, że w razie ciężkiej choroby w rodzinie na miejscu dostępna będzie organizacja gotowa udzielić wsparcia. Dzięki temu, w najtrudniejszych chwilach, mieszkańcy powiatu nie pozostają sami.
Okres, gdy do budżetu państwa płyną pieniądze z rocznych rozliczeń podatkowych już się rozpoczął i zakończy 30 kwietnia. KRS Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie to 0000130935. To jedyna okazja w roku gdy mieszkańcy powiatu pszczyńskiego decydują o tym, jak wielu chorych w domach otrzyma pomoc tam, gdzie mieszka.

Zobacz także

Przekaż 1,5% podatku lokalnie - wspieraj organizacje z terenu powiatu pszczyńskiego

By Staś nie pozostał zamknięty w swoim świecie... Można podarować mu 1,5 %

Gorący temat400 tysięcy złotych z budżetu gminy Pszczyna dla organizacji zajmujących się ochroną zdrowia

Goczałkowice: pieniądze dla Domu Kulejących Aniołów, Hospicjum Ojca Pio i OMBR

[WIDEO, FOTO] Koncert dla wszystkich wspierających Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie

Stawki podatku od nieruchomości na terenie gminy Pszczyna w 2026 roku
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.


