Wiadomości
- 4 listopada 2025
- 5 listopada 2025
- wyświetleń: 8380
Nietrzeźwi w Pszczynie, Piasku i Woli. Poniedziałkowe działania "Trzeźwość"
W poniedziałek rano policjanci z pszczyńskiego garnizonu uczestniczyli w wojewódzkich działaniach pn. "Trzeźwość". Między godziną 4:00 a 9:00 na drogach powiatu stróże prawa kontrolowali kierujących.
Tuż po godzinie 5:00 na ulicy Żorskiej w Pszczynie mundurowi zatrzymali 44-letnią mieszkankę powiatu, która kierowała fiatem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu! Około godziny 6:00 w Piasku na ulicy Juliusza Słowackiego 24-letnia mieszkanka Pszczyny prowadziła daewoo, mając 0,6 promila.
Obie kobiety straciły prawo jazdy.
Z kolei około 7:30 w miejscowości Wola policjanci zatrzymali 63-letniego rowerzystę - badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile.
Obie kobiety straciły prawo jazdy.
Z kolei około 7:30 w miejscowości Wola policjanci zatrzymali 63-letniego rowerzystę - badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile.
Przypominamy, że alkohol znacząco spowalnia reakcję i zaburza ocenę sytuacji na drodze. Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych. Apelujemy o rozsądek - po alkoholu nie wsiadaj za kierownicę ani na rower.
podkom. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna
Zobacz także
Akcja "Trzeźwe wakacje - udane wakacje" na drogach w gminie Miedźna
35-latek jechał BMW z trzema promilami we krwi. Zatrzymali go dzielnicowi
Poranek po majówce: trzech kierujących pod wpływem alkoholu - to efekt kontroli policjantów
Wola: pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw. Zareagowali pracownica i świadkowie
[FOTO] Pijany kierowca roztrzaskał się o barierki na S-1 w Gilowicach
Pijany kierowca przyjechał po alkohol na stację paliw. Wzorowa reakcja pracownika stacji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










