Wiadomości

  • 22 września 2025
  • 23 września 2025
  • wyświetleń: 5176

Wyjątkowo niebezpieczna sytuacja: kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile! Obywatelskie zatrzymanie

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Piasku, który w sobotę, 20 września, zauważył na ulicy Przemysłowej w Tychach niepokojący styl jazdy kierowcy samochodu ciężarowego marki Daf. Jego reakcja i szybkie powiadomienie służb pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego.

Przybyli na miejsce policjanci tyskiej drogówki potwierdzili podejrzenia świadka - 50-letni mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki czujności obywatela udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widząc kierowcę, który może znajdować się pod wpływem alkoholu, nie bójmy się reagować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby zapobiec zagrożeniu. To kolejny przykład udanej współpracy między społeczeństwem, a policją, wpisując się w kampanię "Widzisz-Reaguj!", której celem jest przeciwdziałanie obojętności wobec niebezpiecznych zachowań na drodze.

Mundurowi dziękują za obywatelską postawę i odpowiedzialną reakcję świadka!

ar / pless.pl

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.