Wiadomości
- 22 września 2025
- 23 września 2025
- wyświetleń: 5176
Wyjątkowo niebezpieczna sytuacja: kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile! Obywatelskie zatrzymanie
Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Piasku, który w sobotę, 20 września, zauważył na ulicy Przemysłowej w Tychach niepokojący styl jazdy kierowcy samochodu ciężarowego marki Daf. Jego reakcja i szybkie powiadomienie służb pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego.
Przybyli na miejsce policjanci tyskiej drogówki potwierdzili podejrzenia świadka - 50-letni mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki czujności obywatela udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.
Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widząc kierowcę, który może znajdować się pod wpływem alkoholu, nie bójmy się reagować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby zapobiec zagrożeniu. To kolejny przykład udanej współpracy między społeczeństwem, a policją, wpisując się w kampanię "Widzisz-Reaguj!", której celem jest przeciwdziałanie obojętności wobec niebezpiecznych zachowań na drodze.
Mundurowi dziękują za obywatelską postawę i odpowiedzialną reakcję świadka!
Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widząc kierowcę, który może znajdować się pod wpływem alkoholu, nie bójmy się reagować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby zapobiec zagrożeniu. To kolejny przykład udanej współpracy między społeczeństwem, a policją, wpisując się w kampanię "Widzisz-Reaguj!", której celem jest przeciwdziałanie obojętności wobec niebezpiecznych zachowań na drodze.
Mundurowi dziękują za obywatelską postawę i odpowiedzialną reakcję świadka!
Zobacz także
35-latek jechał BMW z trzema promilami we krwi. Zatrzymali go dzielnicowi
Poranek po majówce: trzech kierujących pod wpływem alkoholu - to efekt kontroli policjantów
Wola: pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw. Zareagowali pracownica i świadkowie
[FOTO] Pijany kierowca roztrzaskał się o barierki na S-1 w Gilowicach
Pijany kierowca przyjechał po alkohol na stację paliw. Wzorowa reakcja pracownika stacji
Poświąteczna, poranna akcja "Trzeźwość": nietrzeźwi kierowcy i jazda mimo zakazu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









