Wiadomości
- 21 września 2025
- wyświetleń: 3946
[ZDJĘCIA] Złote i Diamentowe Gody w Kobiórze - święto miłości i wierności
W czwartek 18 września w Kobiórze odbyła się wyjątkowa i niezwykle wzruszająca uroczystość uhonorowania par małżeńskich, które świętują swoje wielkie jubileusze - Złote Gody (50 lat małżeństwa) oraz Diamentowe Gody (60 lat wspólnego życia). Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
W uroczystości uczestniczyli: drugi Wicewojewoda Śląski Michał Kopański, Wójt Gminy Kobiór Marcin Ryś oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Błąkała. Obecny był także ks. wikariusz Łukasz Nawrot, który skierował do Jubilatów pełne serdeczności słowa, składając im gratulacje, życzenia wszelkiej pomyślności oraz Bożego błogosławieństwa na kolejne lata wspólnego życia.
Złote Gody - 50 lat razem
Medalami uhonorowane zostały następujące pary:
- Kazimiera i Ryszard Gajowie
- Grażyna i Wacław Hoffmannowie
- Halina i Jan Jarominowie
- Maria i Jerzy Jarominowie
- Zofia i Zbigniew Krawcowie
- Maria i Stefan Krętoszowie
- Krystyna i Stanisław Kubicowie
- Janina i Bernard Malcharkowie
- Irena i Jan Materowie
- Regina i Jerzy Orendorzowie
- Aniela i Kazimierz Radczukowie
- Maria i Stefan Stawowscy
- Małgorzata i Włodzimierz Szlęzakowie
Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonali: Michał Kopański - II Wicewojewoda Śląski oraz Marcin Ryś - Wójt Gminy Kobiór.
Diamentowe Gody - 60 lat wspólnej drogi
Podczas uroczystości wyróżniono także pary, które przeżyły ze sobą aż 60 lat:
- Irena i Henryk Grolikowie
- Krystyna i Henryk Janoszowie
- Urszula i Franciszek Jóźwiakowie
- Ruta i Edward Kaczorowie
- Marta i Józef Simkowie
- Gertruda i Rudolf Żeleźni
Wzruszenia, wspomnienia i radość
W trakcie uroczystości podkreślano, że zarówno Złote, jak i Diamentowe Gody są wyjątkowym świadectwem trwałości i siły małżeńskiej miłości. Nasi Jubilaci, którzy wspólnie przeżyli pół wieku i więcej, stają się pięknym wzorem dla młodszych pokoleń - przykładem, że małżeństwo to nie tylko chwile radości, ale także codzienna troska, wzajemne wsparcie i gotowość do wyrzeczeń dla dobra rodziny.
Po części oficjalnej Jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do wspólnego poczęstunku. Był to czas pełen serdecznych rozmów, wspomnień i dzielenia się radością z przeżytych lat, który nadał uroczystości jeszcze bardziej rodzinnego i ciepłego charakteru.
Serdeczne życzenia
Wszystkim Jubilatom składamy najpiękniejsze gratulacje oraz życzenia dalszych lat wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu i miłości. Niech kolejne dni przynoszą radość, a wspólna droga nadal umacnia Waszą więź i daje satysfakcję oraz poczucie spełnienia.
Zobacz także
Gorący temat50 i 60 lat razem - historie miłości silniejszej niż czas. Jubileusze małżeństw z Pszczyny
50 lat kapłańskiej służby. Jubileusz ks. Krystiana Janko, dawnego proboszcza parafii Wszystkich Św.
W 2026 roku Ognisko Muzyczne w Pszczynie świętuje jubileusz 70-lecia
100. urodziny pani Heleny z Goczałkowic. Opiekują się nią siostry Salwatorianki
Pani Helena z Wisły Wielkiej świętuje 100. urodziny!
Ćwierć wieku dba o nasz cenny zabytek. Jubileusz dyrektora zamku
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








