Wiadomości
- 16 września 2025
- wyświetleń: 1257
Suszec: omawiali programy dofinasowań i modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej
W poniedziałek 15 września w Urzędzie Gminy Suszec Wójt Gminy Marian Pawlas spotkał się z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mateuszem Pindlem. Głównym tematem rozmów była nowa odsłona Programu Czyste Powietrze, a także inwestycje gminne z zakresu ochrony środowiska.
W spotkaniu uczestniczyli także Zastępca Wójta Krzysztof Spyra oraz Sekretarz Gminy Roman Szopa.
Gmina Suszec pełni rolę operatora Programu Czyste Powietrze i wzorem lat ubiegłych mieszkańcy mogą uzyskać w Urzędzie Gminy wsparcie oraz pomoc przy wypełnianiu i składaniu do Funduszu wniosków o dotację na termomodernizację czy wymianę źródła ciepła.
Rozmowy dotyczyły też obecnych oraz planowanych inwestycji gminnych m.in. modernizacji energetycznej budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Kryrach i Mizerowie czy budynku szkoły w Rudziczce, gdzie Gmina stara się o dofinansowanie na wymianę okien. Poruszono też kwestie planowanych przez Fundusz dofinansowań na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków czy na budowę kanalizacji sanitarnej na obszarach poza aglomeracją.
Zobacz także
Nowa inwestycja w Suszcu. Powstanie system tłoczenia ścieków za ponad 5 mln zł
7000 zł dofinansowania na wymianę "kopciucha" w Kobiórze!
150 tysięcy złotych na zabytki - można się starać o dofinansowanie
Rekordowe 18,1 mln złotych dla Rolniczoka. Wicestarosta odebrał list gratulacyjny
17 mln zł dla Pszczyny na zieloną energię. Zastępca burmistrza otrzymał list gratulacyjny
Gorący tematNasze zabytkowe perły pod opieką - kościoły i skansen z dotacjami na prace konserwatorskie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








