Wiadomości

  • 12 września 2025
  • 15 września 2025
  • wyświetleń: 3289

Czy syreny na terenie gminy Pszczyna są sprawne? Burmistrz zabrał głos

Publikujemy stanowisko burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola w związku z zapytaniami o systemy alarmowe na terenie gminy Pszczyna.


Drodzy Mieszkańcy,

w ostatnich dniach spotykam się z pytaniami dotyczącymi sprawności systemów alarmowych na terenie naszej gminy. Chciałbym wszystkich państwa uspokoić i poinformować, że systemy alarmowe są sprawne i na bieżąco kontrolowane, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Pierwszego sierpnia odbył się ich ostatni test, który wykazał, że wszystkie syreny działają.

Wraz z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego jesteśmy również w stałym kontakcie ze służbami porządkowymi, które czuwają codziennie nad bezpieczeństwem nas wszystkich, a w razie sytuacji kryzysowych są w stanie sprawnie przeprowadzić akcje ratownicze.

W trosce o bezpieczeństwo i gotowość mieszkańców zachęcam do zapoznania się z "Poradnikiem Bezpieczeństwa" dostępnym na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także z procedurami obowiązującymi podczas uruchomienia systemów alarmowych oraz zasadami ich działania.

"Poradnik Bezpieczeństwa" znajduje się na stronie: www.poradnikbezpieczenstwa.gov.pl i można go pobrać w wersji elektronicznej.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.