Wiadomości

  • 25 sierpnia 2025
  • 26 sierpnia 2025
  • wyświetleń: 3404

Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym

W niedzielę 24 sierpnia we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie gravelowym. Trasa prowadziła piaszczystymi duktami leśnymi na dystansie 77 km. Zwycięzca, Piotr Pietrzak, trenujący w klubie UKS Krupiński Suszec, pokonał ją ze średnią prędkością 34,0 km/h.

Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym - 24.08.2025 · fot. archiwum prywatne
Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym - 24.08.2025
  • Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym - 24.08.2025
  • Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym - 24.08.2025
  • Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym - 24.08.2025
  • Piotr Pietrzak z klubu UKS Krupiński Suszec Mistrzem Polski juniorów w kolarstwie gravelowym - 24.08.2025


- To mój pierwszy tytuł Mistrza Polski, tak długo na niego czekałem. Chciałem go zadedykować mojej babci Krystynie, która zmarła nagle na początku roku - powiedział Piotr Pietrzak, gdy emocje po wyścigu nieco opadły.

- No cóż, mądra praca, praca i jeszcze raz praca. Z cukrzycą typ 1 zmagamy się już 10 lat i do treningu musimy podchodzić z głową - podsumował trener Paweł Pietrzak.

Kolarze UKS Krupiński Suszec już na początku września rozpoczną sezon przełajowy startem w czeskim Rohovie.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.