Wiadomości
- 16 lipca 2025
- wyświetleń: 1975
W budynkach gminnych w Kobiórze zamontują bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem
Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem w Kobiórze - inwestycja ma poprawić efektywność energetyczną i obniżyć koszty ogrzewania w budynkach użyteczności publicznej.

10 lipca Gmina Kobiór podpisała umowę z firmą F.H.U. "SOPEL" Andrzej Dembecki z Kobióra na realizację zadania pn. "Montaż bezprzewodowego systemu sterowania instalacją grzejnikową w budynkach użyteczności publicznej w Kobiórze".
Wartość inwestycji wynosi 122 977,86 zł brutto, z czego 88 871,00 zł to dotacja celowa z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Odporności.
System zostanie zamontowany w budynku Urzędu Gminy, Szkole Podstawowej i Gminnym Domu Kultury. Kluczowym celem inwestycji jest optymalizacja zużycia energii cieplnej i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Prace mają zakończyć się do 15 września, a roboty w szkole zostaną przeprowadzone w czasie wakacji.
To praktyczny przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać samorządy w oszczędzaniu i dbaniu o środowisko.
Zobacz także
22 czerwca[Harmonogram] Mobilna zbiórka tekstyliów na terenie gminy Pawłowice
[FOTO] "Cztery pory roku w ogrodzie" - nowa Ekopracownia pod Chmurką otwarta w Piasku
50 000 zł dofinansowania na utworzenie mini ogrodu botanicznego przy przedszkolu w Suszcu
Kolejne Zielone Pracownie powstaną w III LO, SP w Rudołtowicach i SP w Radostowicach
Przedszkole nr 1 na Poligonie z dofinansowaniem. Powstanie wyjątkowy ogród dla dzieci!
Wójt Goczałkowic negatywnie opiniuje plan ruchu kopalni "Silesia"
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







