pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2007
  • wyświetleń: 9816

Rosną ceny nieruchomości

Rosną ceny nieruchomości
Mieszkania w Pszczynie sprzedają się błyskawicznie.
Na zdjęciu powstające budynki przy ul. Bednorza.
/ 2007-02-12 /
fot. pless.pl


Rok 2006 upłynał pod znakiem ożywienia na rynku nieruchomości w naszym powiecie. Przez ostatnie miesiace ceny domów, mieszkań i działek budownalnych znacznie wzrosły i nie zapowiada się, aby boom zniknął, z bardzo prostej przyczyny – popyt na nieruchomości wielokrotnie przewyższa podaż. Tę sytuację zdaje się potwierdzać zainteresowanie ofertami kupna, sprzedaży i najmu w Śląskim serwisie nieruchomości - www.mojelokum.pl/ class=dodaj>mojelokum.pl.

W analizowanym okresie najbardziej podrożały mieszkania. Ich cena – według obserwacji Wacława Kostrzewy z biura nieruchomości Willex – wzrosła przeciętnie o 70%. W pierwszym półroczu 2006 roku 61-metrowe M-4 kosztowało 75 000 zł, dzisiaj trzeba wyłożyć 120 000 zł. Mieszkania własnościowe spółdzielcze są wyceniane od 1900 zł do 2000 zł za metr kwadratowy, choć cena może się nieznacznie różnić w zależności od stanu technicznego.

Nieco optymistyczniej dla potencjalnych nabywców wyglada sytuacja z działkami budowlanymi. Te podrożały średnio o 30%. Najwięcej zarobić na ewentualnej sprzedaży mogą właściciele działek na Koloni Jasnej, gdzie za metr kwadratowy płaci się 90 zł. Niewiele niższa cena pojawia się przy ofertach w okolicach ulicy Łowieckiej - około 85 zł. Więcej zapłacimy także za działki w Goczałkowicach-Zdroju i w Piasku – tutaj ceny dochodzą do 50 zł za metr kwadratowy.

Podrożały także domy mieszkalne. W zależności od wyposażenia i stanu technicznego kupno domu zbudowanego w latach siedemdziesiątych będzie nas kosztowało od 1400 zł do 1800 zł za metr kw. Te młodsze, które powstały po 2000 roku będą o 50% droższe. Nowe domy na rynku pierwotnym to wydatek około 2500 zł / m.kw.

Tendencja stabilnego wzrostu cen na rynku nieruchomości będzie trwała, acz – jak zaznaczają niektórzy specjaliści – w krótkich okresach czasu do połowy tego roku mogą wystapić wahania, którą umożliwią kupno domu, działki czy nieruchomości po trochę niższej cenie.

smm / pless.pl

Na podstawie Pszczyńskiego Przeglądu "Forum"

-------------------------------------------------------

www.mojelokum.pl/ class=dodaj>Śląski serwis nieruchomości - mojelokum.pl

-------------------------------------------------------

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.