pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2007
  • wyświetleń: 3570

Powiat drugi pod względem wypadków

Powiat drugi pod względem wypadków
Wypadki na DK-1 w Pszczynie zdarzają się bardzo często.


Powiat pszczyński zajmuje niechlubne drugie miejsce w województwie śląskim pod względem wypadków śmiertelnych na drogach. Pszczynę wyprzedza tylko Częstochowa - tak wynika ze statystyk za 2006 rok.

Pszczyńska policja stara się trafiać do rozsądku i odpowiedzialności kierowców na różne sposoby. Ostatnio nawet za pośrednictwem kościoła, prosząc księży o odczytywanie apeli na zakończenie mszy. Do tego są jeszcze policyjne akcje na drogach rozpisane szczegółowo na cały rok. Podczas ostatnich działań o pseudonimie "Alkohol" przeprowadzono 31 kontroli, a policjanci nałożyli 22 mandaty, zatrzymali jedno prawo jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne.

Zatrzymani zostali dwaj nietrzeźwi rowerzysci i jeden kierowca, który mógł się "pochwalić" 2,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił na trzy miesiące do aresztu, ponieważ nie dość, że jechał po pijanemu, to jeszcze bez uprawnień, które stracił na mocy wcześniejszego wyroku sądu.

Kolejna akcja "Alkohol" na pszczyńskich drogach - 29 marca. Poprzedzi ją sześć innych. W poniedziałek lutego rozpoczęła się akcja "Pasy", która potrwa do 25 lutego.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.