pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2007
  • wyświetleń: 7710

Wiadukt jeszcze trochę postoi

Wiadukt jeszcze trochę postoi
W czerwcu wiadukt na Bielskiej ma zostać zamknięty.
/ 2007-02-12 /
fot. pless.pl


Wielu kierowców przejeżdżających przez wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Bielskiej zastanawia się jak długo jeszcze on wytrzyma. Na ostatniej sesji radni dowiedzieli się od burmistrza Krystiana Szostaka, że WD 80 - jak fachowcy określają ten typ wiaduktu - ma "dopuszczenie do czerwca". Wypowiedź ta zasiała ziarno niepokoju wśród słuchaczy, chociaż nikt tematu nie podjął. Pytanie nasuwa się samo. Jeśli tylko do czerwca, to co będzie z przejazdem Bielską po tym terminie?

Według informacji dyr. Zbigniewa Tabora z Zarządu Dróg Wojewódzkich wiadukt można bezpiecznie użytkować przy obecnych ograniczeniach. Jest codziennie przeglądany, konserwowany i naprawiany, jeśli zachodzi taka potrzeba. A rozebrany zostanie w momencie, gdy znany będzie wykonawca tunelu.

Projektowanie przyszłego przejścia pod torami ma być zakończone do końca marca tego roku. Jednocześnie przygotowywana jest dokumentacja dla prac rozbiórkowych wiaduktu oraz budowy tymczasowego przejścia dla pieszych na poziomie torów. I tylko dla pieszych. Dla samochodów Bielska będzie zamknięta i to na półtora roku. Budowa tunelu ma się zacząć pod koniec roku.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.