pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2007
  • wyświetleń: 4620

Recital Fortepianowy na Zamku

fortepian, pianino
fot. sxc.hu


Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na Recital Fortepianowy w Sali Lustrzanej. 17 lutego o godzinie 18.00 przy fortepianie pojawi się Agata Wrześniewska Hołdyk, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pianistka jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. XXI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Cittá di Marsala” w Marsali, Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Fortepianu w Warszawie , III Śląskiego Konkursu Pianistycznego w Zabrzu (I nagroda 1997 r.), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Szafarnii oraz II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie.

Ponadto otrzymała nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu, II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim, XXVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Usti nad Łabą, a także na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Gdańsku. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Katowic.

Obecnie jest stypendystką prof. Reginy Strokosz-Michalak w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz pedagogiem w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Katowicach. Cały czas też koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i zagranicą (m. in. występowała w Grazu w ramach XII Dni Polskich – 2003 r. oraz w Instytucie Polskim w Berlinie – 1998 r. i 1999 r.). Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych – Lwów, Kijów, Kirovogard 2005 r. zaś w sierpniu 2006 r. grała Recital w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Carcassone we Francji.

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Przyjaciół Zamku w Pszczynie. Zaproszenia w cenie 25 zł są do nabycia w Sekretariacie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup fortepianu do Sali Lustrzanej Zamku w Pszczynie.

Portal pless.pl objął patronat medialny nad koncertem.

new / pless.pl

-------------------------------------------

PROGRAM:

Fryderyk Chopin - Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

Fryderyk Chopin - Walce op. 34:
As-dur nr 1
A-moll nr 2
F-dur nr 3

Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op. 53

Robert Schumann - Sceny Dziecięce op. 15

Robert Schumann - Wariacje ABEGG

Ferenc Liszt - Sonet Petrarki nr 104

Fryderyk Chopin - Wariacje B-dur op. 12

Fryderyk Chopin - Ferenc Liszt - Życzenie

-------------------------------------------

KONKURS PLESS.PL:

Przez dwa najbliższe dni (13 i 14 lutego) na portalu pless.pl pojawią się dwa pytania. Osoby, które jako pierwsze w komentarzach po artykułem udzielą prawidłową odpowiedź na jedno z nich otrzymają od nas zaproszenia na sobotni koncert w Muzeum Zamkowym. Pierwsze pytanie już we wtorek. Bądźcie czujni!

W konkursie mogą brać udział wyłącznie zalogowani klubowicze!

-------------------------------------------

Pytanie nr 2:

Który utwór Ferenca Liszta nawiązuje do słów „Dies irae”?

Odpowiedź: Totentanz

Pierwsza pełną prawidłową odpowiedź podała malaAsia87.

Wiadomość o sposobie odebrania nagrody została przesłana pocztą.

-------------------------------------------

Pytanie nr 1:

Która symfonia Roberta Schumanna nazywana jest "Reńską"?

Odpowiedź: III Symfonia Es-dur "Reńska" op. 97.

Pierwszy pełną prawidłową odpowiedź podał pless1.

Wiadomość o sposobie odebrania nagrody została przesłana pocztą.

-------------------------------------------

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.