Wiadomości
- 9 marca 2025
- 10 marca 2025
- wyświetleń: 14479
[Historyczne zdjęcia] Dworzec PKP w Pszczynie przed remontem
Pamiętacie, wyglądał dworzec w Pszczynie w latach dwutysięcznych? Gruntowny remont obiektu przeprowadzono w latach 2012 - 2014. Publikujemy też fotografie z początku XX wieku oraz z lat 40. XX wieku.

Remont dworca kolejowego rozpoczął się w 2012 roku. Celem było przywrócenie mu historycznego blasku i przystosowanie do współczesnych standardów obsługi podróżnych.
Skala inwestycji była spora - obejmowała ona wymianę instalacji, ocieplenie budynku, remont poczekalni i toalet, remont dachu, renowację elewacji dworca wraz z wykonaniem iluminacji, zamontowanie nowych szyldów z nazwą miejscowości, wyremontowanie wiaty, odtworzenie świetlika, zamontowanie stojaków rowerowych. Wokół budynku zamontowano nowe oświetlenie, nowy system informacji wizualnej i głosowej. Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych - od strony miasta wykonano podjazd.






.jpg)
Z odnowionego obiektu pierwsi podróżni skorzystali 16 września 2014 roku. Prace kosztowały ok. 2,5 mln złotych netto.
Historyczne ciekawostki
Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj
[Wczoraj i dziś] Eiskeller: lodownia, scena dla orkiestry, górka saneczkowa i punkt widokowy
[Wczoraj i dziś] herbaciarnia na wyspie w parku pszczyńskim. W latach 60. była ruiną
[WIDEO] Nostalgiczny weekend: Kobiór w latach 90. i na początku nowego millenium
Gorący tematCyfrowe Archiwum Społeczne na 700-lecie wsi Suszec. Historia gminy i jej mieszkańców
[Kamienice] Piastowska 1: zajazd Pod Białym Łabędziem, hotel Pszczyński Dwór i stary pckul
[Kamienice] Piastowska 2 - zajazd "Pod jodłowym jeleniem" i kawiarnia miejska
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.





.jpg)





