pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2006
  • wyświetleń: 22908

Nowe oblicze Hotelu Imperium

Nowe oblicze Hotelu Imperium


Na początku były marzenia Jerzego Folwarskiego i jego współpracowników, pojawiły się wizje rozwoju, pierwsze plany. Potem do pracy ruszyli projektanci i architekci, wspólnie postanowili stworzyć coś unikatowego. 18 czerwca ubiegłego roku tuż przy Hotelu Imperium pojawił się ciężki sprzęt i dziesiątki budowlańców, którzy wtórowali marzeniom właściciela.

Przez 511 dni wykorzystano 23,80 ton piasku, 17 172 sztuk pustaków, 14 214 ton zaprawy „ciepła fuga”, 742,75 m.sześć. betonu, 142,50 suchej zaprawy, 63,7 ton stali, 144 sztuk nadproży, 1 602,36 m.kw. wykładziny, 1 823,70 m.kw. płytek, 544 sztuk mozaiki, 591,3 m.sześć. drzewa oraz 810 sztuk stempli, 1 849 litrów farby i 1 970 km tynku akrylowego. W trakcie 306 600 godzin pracy zużyto łącznie 7 843 kwh energii elektrycznej. To musiało dać pożądany efekt.

13 listopada 2006 roku, godzina 15.15. Po 18 miesiącach wytężonej pracy Hotel Imperium w Pszczynie stał się bogatszy o niemal trzydzieści nowych pokoi o wysokim standardzie; pojawiła się wielofunkcyjna sala kongresowa. Rozbudowano recepcję, stworzono nowe reprezentacyjne wejście do hotelu, a przy nim pojawiła się nawet wyjątkowa alejka.

W uroczystości otwarcia, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, uczestniczyło ponad stu gości z Pszczyny oraz innych części kraju. Wśród zaproszonych osób pojawili się między innymi ludzie kultury i sztuki, reprezentanci sportu, a także lokalni politycy. Nie zabrakło oczywiście najbliższych przyjaciół oraz rodziny Jerzego Folwarskiego.

Nowe oblicze Hotelu Imperium · fot. Hotel Imperium


Adekwatnie do wydarzeń i tragedii na Śląsku wieczór rozpoczął się minutą ciszy, którą uczczono pamięć ofiar wypadku w KWK „Halemba”. Również pierwszy wykonany podczas koncertu utwór, autorstwa Jana Sebastiana Bacha, był hołdem złożonym górnikom z Rudy Śląskiej. Dalszą część spotkania uświetnił występ Artystów Opery Bytomskiej, którzy w nowej sali kongresowej w niezwykłym koncercie „Wiedeń moich marzeń...” zaprezentowali m.in. fragmenty arii Straussa, Lehara oraz Stolza.

Koncert nie był końcem niespodzianek przygotowanych przez gospodarza. Po występie muzyków przyszedł czas na podziękowania za współpracę, która towarzyszyła rozbudowie hotelu. Tuż po nich doszło do odsłonięcia tablicy z nazwą alejki, która znajduje się wewnątrz hotelu. Uliczka, która łączy dwie gminy: Pszczynę i Goczałkowice-Zdrój, otrzymała imię Margarite.

Ostatnim elementem uroczystości otwarcia było krojenie tortu w kształcie ... – jakby inaczej – Hotelu Imperium. Z tą chwilą rozpoczął się bankiet, podczas którego goście, przy występie muzyków jazzowych, wymieniali z właścicielem uwagi na temat ukończonej inwestycji oraz mieli okazję zostać oprowadzonym po jego nowej części.

Oskar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.