pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 listopada 2006
  • wyświetleń: 11447

Basen już otwarty

Basen już otwarty


24 listopada o godzinie 16.00 w Goczałkowicach odbyło się uroczyste otwarcie nowego basenu. Niemal tysiąc zgromadzonych pod dachem nowej pływalni osób na inaugurację pomodliło się za ofiary tragedii w KWK "Halemba" w Rudzie Śląskiej.

Następnie basen został poświęcony. Chwilę później zaprezentowano atrakcje szczególnie przygotowane na okoliczność otwarcia basenu: odbył się pokaz tańca synchronicznego oraz zawody osób niepełnosprawnych.

Nowy basen w Goczałkowicach-Zdroju to przede wszystkim 25-metrowy basen sportowy o szerokości 16m oraz głębokości od 1,3m do 1,8 m. W tym samym kompleksie znajduje się również wyposażony w przeciwprądy basen treningowy (15m x 8,5m i głębokości od 1,10m do 1,35m). Tuż obok znajduje się brodzik o głębokości 1m. Amatorzy wodnych szaleństw odkryją zapewne również zjeżdżalnię rurową i gejzer.

W basenie umieszczono dwie wanny (do solanki i z hydromasażem) o wymiarach 3,5m x 2,5m każda. Odwiedzający będą mogli również wypocząć w saunie z pokojem wypoczynkowym.

Dodatkowo basen posiada trybuny i miejsca siedzące dla 200 widzów oraz jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na piętrze znajduje się przeszklona galeria z widokiem na basen.

Basen to jedna z największych atrakcji Goczałkowic. Być może dzieki tej inwestycji ludzie chętniej będą uprawiać sporty.

OP / pless.pl

Cennik:

Bilety wstępu
Bilety indywidualne od poniedziałku do piątku:
Dla osób dorosłych - 7 zł za godzinę
Dla dzieci i młodzieży oraz studentów do 25 roku życia (za okazaniem legitymacji) - 3,50 zł za godzinę

Bilety rodzinne w soboty i niedziele w godzinach 9-15 dla grupy dwojga dorosłych rodziców lub opiekunów i conajmniej jednego dziecka:
Dla osób dorosłych - 5 zł za 70 minut
Dla dzieci i młodzieży oraz studentów do 25 roku życia (za okazaniem legitymacji) - 2,50 zł za 70 minut

Bilety weekendowe w soboty i niedziele:
Dla osób dorosłych - 8 zł za półtorej godziny
Dla dzieci i młodzieży oraz studentów do 25 roku życia (za okazaniem legitymacji) - 4 zł za półtorej godziny

Grupy zorganizowane złożone z dzieci, młodzieży oraz studentów do 25 roku życia (za okazaniem legitymacji i listy uczestników wraz z dorosłym opiekunem):
Członek grupy - 2,50zł za godzinę
Opiekun na 15 członków grupy - nieodpłatnie

Karnety wstępu na basen
Karnety mają postać karty magnetycznej i wydawane są za zwrotną kaucją w wysokości 20zł. Przy wykupie karnetów obowiązuje rabat w wysokości 15% w stosunku do cen biletów indywidualnych:
Wartość karty 57,50 zł - 50 zł za karnet
Wartość karty 115 zł - 100 zł za karnet

Sauna
Do godz. 15.00 - 3 zł za godzinę
Po godz. 15.00 - 5 zł za godzine

Źródło: Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.