Wiadomości

  • 8 lipca 2024
  • 12 lipca 2024
  • wyświetleń: 3839

[FOTO] Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy nadal stacjonuje w Kobiórze

W dniach 6-20 lipca odbywa się LXV Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy im. gen. Mikołaja Wisznickiego, organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Dąbrowie Górniczej. To wyjątkowe wydarzenie promuje walory krajoznawcze województwa śląskiego, aktywny tryb życia oraz turystykę kwalifikowaną, jednocześnie świętując 55-lecie powstania dąbrowskiego Oddziału PTTK. Miejscem noclegowym jest Gminny Ośrodek Sportu w Kobiórze.

Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy nadal stacjonuje w Kobiórze - 12.07.2024 · fot. UG Kobiór


Uczestnicy rajdu mieli już okazję przemierzyć malownicze trasy regionu, takie jak Lasy Pszczyńskie, Bunkry Obszaru Warownego Śląsk, czy Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Pierwszym miejscem noclegowym w dniach 6-11 lipca był Gminny Ośrodek Sportu w Kobiórze. Planowano przenieść bazę noclegową w nowe miejsce, jednak doskonałe warunki w Kobiórze skłoniły organizatorów do pozostania tu na dłużej.

Na zakończenie pierwszego etapu rajdu zaproszenie dostał wójt Kobióra Marcin Ryś, który wręczył nagrody dla najlepszych uczestników za orientację w terenie. Uczestnicy mieli również okazję spróbować smacznego, swojskiego bigosu i innych potraw, przygotowanych przez lokalnych kucharzy. Dodatkowo, przeprowadzono prezentację z pierwszej pomocy na fantomie, po której uczestnicy mieli możliwość samemu spróbować akcji ratowania życia.

Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy z noclegiem w Kobiórze - 06.07.2024 · fot. UG Kobiór


Do zakończenia rajdu, planowanego w Dąbrowie Górniczej, uczestnicy będą wędrować po malowniczych terenach regionu, wyposażeni w mapy, w trybie dowolnym. Rajd nie tylko dostarcza niezapomnianych wrażeń krajoznawczych, ale także propaguje zdrowy i aktywny styl życia.

Szczegółowe informacje: https://ktpzg.pttk.pl/imprezy/imprezy.php

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.