pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 listopada 2006
  • wyświetleń: 12935

Obwodnica jak pętla

Przez środek gospodarstwa Renaty i Bronisława Sojków ma przebiegać obwodnica. Właściciele boją się, że zostaną wywłaszczeni, bo nie godzą się na kwotę, jaką Urząd Marszałkowski proponuje im za posiadłość. - Za takie pieniądze nie wybudujemy gospodarstwa, a przecież to całe nasze życie - twierdzą.

Północna obwodnica Pszczyny jest jednym z etapów modernizacji drogi Racibórz - Rybnik- Żory - Pszczyna. To ważna inwestycja dla regionu i całego miasta, bo pozwoli na znaczne ograniczenie ruchu tranzytowego w Pszczynie, szczególnie w jej centralnej, zabytkowej części, nie mówiąc o tym, że poprawi komunikację i bezpieczeństwo. Działek do wykupienia w okolicach miasta jest wiele, jednak rodzina Sojków znalazła się w wyjątkowej sytuacji, bo oddać musi wszystko - ziemię, dom i gospodarstwo, z którego żyje.

- Tę ziemię mój pradziadek kupił dziadkowi - mówi Bronisław Sojka. - Mieszkamy tutaj od pokoleń, ale najważniejsze jest to, że żyjemy z gospodarstwa, z hodowli tuczników. Nie można nas traktować, jak innych, którzy sprzedają działki, na jakie prawie nigdy nie zaglądają. My tutaj mamy wszystko.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.