pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 listopada 2006
  • wyświetleń: 1878

Turystyka – wspólna sprawa

Kilkanaście projektów rozwoju turystyki w województwie śląskim wyłonili uczestnicy cyklu konferencji regionalnych „Turystyka – wspólna sprawa”. Debatowano przede wszystkim nad stworzeniem sieci turystycznych w naszym regionie, gdzie atrakcje leżące w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie mogłyby się z sukcesem uzupełniać.

Za jedną z najbardziej prestiżowych, a także najciekawszych tras uznano projekt o nazwie „Szlak Książąt Pszczyńskich”. Jego celem byłoby połączenie ze sobą Pszczyny, Promnic oraz Tyskiego Muzeum Piwowarstwa. W „Perle Górnego Śląska” turysta mógłby zapoznać się z wnętrzami magnackich rezydencji, bajkową starówką i zabytkowym parkiem. W Zameczku Myśliwskim w Promnicach poznałby historię wielkich książęcych polowań, a także dzieje pięknej księżniczki Daisy, której Promnice były ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. Browary Tyskie, to z kolei, okazja do podpatrzenia procesu produkcji piwa – od dawnych receptur po nowoczesne technologie.

OP / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.