pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 listopada 2006
  • wyświetleń: 3631

Na początek Miedźna i Suszec

Dzisiaj, 23 listopada, rozpoczynają się pierwsze sesje, wybranych przed jedenastoma dniami, Rad Gmin. Pierwsze obrady odbędą się w Miedźnej, gdzie radni spotkają się już o 9.00. Cztery godziny później swoją pracę zainaugurują przedstawiciele mieszkańców, wybrani w Suszcu.

W piątek, 24 listopada, I sesja Rady Gmin odbędzie się w Pawłowicach. Początek o godzinie 15.30.

Spotkania radnych w pozostałych trzech gminach odbędą się dopiero w poniedziałek, 27 listopada. Wówczas o 13.00 w sali sesyjnej zbiorą się radni Goczałkowic-Zdroju, o 14.00 w Gminnym Domu Kultury osoby, które otrzymały mandat w Kobiórze, a jako ostatni o godzinie 15.00 spotkają się radni Pszczyny.

I sesja każdej Rady Gminy należy do najbardziej uroczystych spotkań radnych, w jej trakcie osoby obdarzone mandatem burmistrza, wójta czy radnego składają okolicznościowe ślubowanie. Podczas tej sesji w porządku obrad znajduje się także wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy.

Również 27 listopada po raz pierwszy zbierze się Rada Powiatu Pszczyńskiego. O godzinie 9.00 w sali sesyjnej w budynku Starostwa spotkają się radni III kadencji. Najpierw wszyscy będą musieli złożyć uroczyste ślubowanie, a następnie przejdą do debaty i wyboru organów Rady w postaci przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Na samym końcu zebrani w sali sesyjnej podejmą uchwałę o wyborze Starosty, Wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu.

Oskar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.