pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2006
  • wyświetleń: 7696

Marta Fox w goczałkowickim gimnazjum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, Gimnazjum w Goczałkowicach Zdroju gościło 14 listopada Martę Fox - znaną poetkę, powieściopisarkę i eseistkę. Spotkanie z uczniami szkoły rozpoczęło się o godzinie 10.00 w hali sportowej i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Spotkaniu towarzyszyła przygotowana wcześniej wystawka poświęcona pisarce.

Marta Fox w goczałkowickim gimnazjum · fot. Monika Mrzyk


Marta Fox na początku spotkania wprowadziła gimnazjalistów w tajniki poezji, przytaczała historię nastolatków, którzy pisząc sms-y, korzystali z fragmentów wierszy o tematyce miłosnej. Zaprezentowała uczniom również swoją książkę: "Niebo z widokiem na niebo", gdzie poezja przeplata się z prozą. Pisarka zaprezentowała także fragment książki w wersji audiobookowej: "Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych". Marta Fox chętnie odpowiadała na pytania młodzieży dotyczące jej życia i twórczości, marzeń oraz zainteresowań. Poetka w ciekawy sposób i z humorem prowadziła swoje spotkanie, opowiadała o swojej rodzinie i psie, który wabi się "Mordek" lub "Mordas"; przytoczyła wątek swoje córki, która nie lubiła czytać książek i aby zachęcić ją do czytania, napisała specjalnie dla niej "Batoniki Always miękkie jak deszczówka".

Wizyta Marty Fox w goczałkowickim gimnazjum była bardzo ważnym wydarzeniem kulturalnym. Było to już kolejne spotkanie z cyklu spotkań ze znanymi osobistościami ze świata literatury i kultury młodzieżowej. Wcześniej gościła Beata Ostrowicka i Marek Szołtysek. W ten sposób nauczyciele chcieliby przyczynić się do wzrostu czytelnictwa i zainteresowania literaturą wśród młodzieży.

Monika Mrzyk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj