Wiadomości

  • 28 maja 2024
  • 11 czerwca 2024
  • wyświetleń: 497

Jak szukać pracowników? Lepiej na własną rękę czy z pomocą agencji rekrutacyjnej?

Materiał partnera:

Poszukiwanie wysoce wykwalifikowanych pracowników bywa problematyczne. Na rynku pracy obecnie panuje trend pracownika, a to oznacza, że to osoby z kwalifikacjami są na lepszej pozycji i mogą swobodnie przebierać oferty pracy. Czy agencja pracy tymczasowej może pomóc w przeprowadzeniu rekrutacji? Zobacz, w jaki sposób skutecznie znaleźć nowych pracowników umysłowych.

Jak szukać pracowników? Lepiej na własną rękę czy z pomocą agencji rekrutacyjnej?


Od czego zacząć rekrutację nowych osób do firmy?Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania w kierunku poszukiwania nowych osób do zatrudnienia w firmie, musisz ustalić potrzeby swojego przedsiębiorstwa. Zacznij od przygotowania wymogów dotyczących danego stanowiska, a także obowiązków, jakie przejmie nowa osoba.

Proces rekrutacji pracowników w firmie możesz przeprowadzić samodzielnie lub z pomocą zewnętrznej firmy zajmującej się rekrutacją. Jeśli nie masz wiedzy, doświadczenia i czasu na skrupulatne przygotowanie procesu rekrutacji - wtedy lepiej zdecyduj się na wsparcie z zewnątrz. Dobra agencja pracy tymczasowej pomoże Ci skutecznie i szybko znaleźć nowych pracowników umysłowych - zarówno na zastępstwo, jak i na stałe.

Proces rekrutacji pracowników - jak przeprowadzić go sprawnie i efektywnie?Kluczem do efektywnej i skutecznej rekrutacji jest skrupulatne przygotowanie propozycji pracy i wybór odpowiednich miejsc do publikacji oferty. Poszukiwania nowych osób nie powinny ograniczać się do wystawienia oferty na płatnym lub darmowym portalu ogłoszeniowym.

Dobrą opcją będzie współpraca z agencją rekrutacji stałej lub tymczasowej - w ten sposób zyskujesz szerszą bazę potencjalnych kandydatów do pracy na stanowiska umysłowe.

Korzystając z usług zewnętrznej agencji pracy tymczasowej jako pracodawca-użytkownik możesz zlecić poszukiwanie nowych osób do objęcia stanowisk. Aby rekrutacja przebiegała sprawnie i umożliwiała szybkie znalezienie idealnego kandydata, musisz zadbać o kilka kwestii:

  • przejrzystość ogłoszenia,
  • atrakcyjne warunki płacowe i benefity pozapłacowe,
  • dostosowanie oferty do realiów rynkowych.


Wbrew pozorom samodzielne przeprowadzenie skutecznego procesu rekrutacji w firmie bywa mocno problematyczne. Brak elementarnej wiedzy i doświadczenia osób zajmujących się rekrutacją to problem wielu przedsiębiorców.

Dlaczego warto rekrutować z pomocą agencji pracy tymczasowej?Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na rekrutację pracowników umysłowych za pośrednictwem agencji. Dzięki temu:

  • redukujesz czas potrzebny na przeprowadzenie kompletnego procesu rekrutacji,
  • zyskujesz szansę na szybkie znalezienie wysoce wykwalifikowanych pracowników umysłowych,
  • zmniejszasz koszty związane z rekrutacją,
  • masz pełną swobodę działania.


Jeśli nie masz czasu na samodzielne przeprowadzenie rekrutacji lub obawiasz się, że finał poszukiwania nowego pracownika nie będzie zadowalający, wtedy koniecznie postaw na współpracę z agencją pracy tymczasowej. Oprócz przeprowadzenia rekrutacji możesz skorzystać z usług outsourcingu np. obsługi działu kard i płac, a także wsparcia w procesie wdrożenia nowych osób do firmy.