pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2006
  • wyświetleń: 15085

PO razem z PPS

W związku z pojawiającymi się negatywnymi opiniami oraz zarzutami związanymi z podpisaniem koalicji pomiędzy Pszczyńskim Porozumieniem Samorządowym a Platformą Obywatelską, z prośbą o publikację swój komentarz przesłał do redakcji pless.pl burmistrz - elekt, Krystian Szostak.

Szanowny Nieznajomy(a),

Proszę nie oceniać negatywnie zawartego porozumienia. Niestety, muszę liczyć się z faktami, które są następujące: PO w radzie miasta ma 7 radnych, 2 PIS, 4 Liga Samorządowa, 7 komitety sołeckie i PPS (moje) - 3 radnych. Nie mogę walczyć z radą, bo to nic pożytecznego dla Pszczyny nie przyniesie. Dlatego staram się stworzyć sytuację, w której radni nie podzielą się na "grupę rządzącą" i "opozycję".

Prowadziłem rozmowy z wszystkimi radnymi i na razie taki stan osiągnąłem. To nie ma nic wspólnego z "układem kolesiów". Ponadto PO ma w ręku sejmik śląski. Pan Kowalski będzie wicemarszałkiem, czy nam się to podoba, czy nie. To urząd marszałkowski będzie dzielił unijne pieniądze, więc wojna z PO byłaby klęska dla miasta!!! Zawarto porozumienie, które pozwoli na zgodną współpracę miasta ze starostwem.

Pozwoli to połączyć siły urzędów i realizować wspólne przedsięwzięcia w Pszczynie. To pierwsza taka sytuacja od momentu powstania powiatu. Stanowisko jednego zastępcy burmistrza dla PO to dobra "cena" za kompromis. Proszę mi wierzyć, że niczego nie sprzedałem.

Proszę obserwować moje najbliższe "ruchy" w ratuszu. Jeszcze tam nie urzęduję, ale nikt mną nie będzie sterował. Zapraszam na rozmowę do starostwa, czy do ratusza. Chętnie porozmawiam na ten temat. Wierzę, że przekonam Pana/Panią. Miasto będzie inne niż do tej pory. Proszę dać mi trochę CZASU!!!

Pozdrawiam,
Krystian Szostak


--------------------

Wiemy już kto będzie rządził w Pszczynie. Nowowybrany burmistrz - Krystian Szostak zaproponował wspólne rządy Platformie Obywatelskiej i koalicje już mamy. Platforma pozytywnie odpowiedziała na propozycję wspólnych rządów złożoną tej partii przez Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe, na którego czele stoi nowy burmistrz.

Jak poinformował w radiu Express FM szef PO na Śląsku Tomasz Tomczykiewicz, wczoraj zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.

www.autos.nazwa.pl/pless/grafika/burmistrz_zastepca.jpg>
Z ramienia Platformy Obywatelskiej wiceburmistrzem Pszczyny będzie Mirosław Kraus. Drugim zastępcą burmistrza, jak już informowaliśmy, będzie Dariusz Skrobol.

Iza / Radio Express

--------------------

Informacja z 2006-11-15

Z kim będzie rządził burmistrz?

Czy nowy burmistrz Pszczyny Krystian Szostak będzie miał większość popierającą jego działania w Radzie Miejskiej? Najwięcej mandatów do Rady Gminy Pszczyna zdobyła Platforma Obywatelska, której kandydatem na burmistrza był Henryk Studzieński.

Zatem czy dojdzie do konfrontacji i faktycznego paraliżu władzy w Pszczynie, czy też Krystian Szostak będzie mógł liczyć na poparcie większości radnych? Nowy burmistrz deklaruje, że liczy na porozumienie, ze rozmawia z każdym, ale tak naprawdę decydujące znaczenie będą miały rozmowy prowadzone z Platformą Obywatelską.

Jednym ze sposobów osiągnięcia porozumienia z PO jest zapewne wysunięcie człowieka tej partii - Mirosława Krausa na stanowisko wiceburmistrza. Dziś na antenie radia Express, nowo-wybrany burmistrz zdradził z kim będzie rządził Pszczyną. Drugim z jego zastępców będzie na pewno Dariusz Skrobol.

Co na taką propozycję Platforma? Prosto z radia Express FM Krystian Szostak pojechał na rozmowy z PO.

Iza / Radio Express

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.