pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 listopada 2006
  • wyświetleń: 5142

HPV - badania profilaktyczne

Artykuł sponsorowany:

HPV - badania profilaktyczne


Wirus brodawczaka ludzkiego HPV jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych wirusów; występuje w ponad stu typach. Większość z nich jest relatywnie nieszkodliwa, acz około trzydziestu jest odpowiedzialnych za poważne infekcje narządów moczowo-płciowych. Na całym świecie wirusem jest zakażonych około 630 milionów ludzi. W Polsce spośród prawie 4 tysięcy kobiet, które rocznie zapadają na raka szyjki macicy, połowa umiera, bowiem choroba została zdiagnozowana za późno.

Istnieje jednak szansa, aby wykryć chorobę w stadium, kiedy jest ona w pełni uleczalna. Od lat Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV organizuje akcję „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy”. Celem kampanii jest uświadomienie kobietom, że rakowi szyjki macicy, drugiemu co do częstości występowania nowotworowi złośliwemu u Polek, można zapobiec poprzez odpowiednią profilaktykę. Podczas kampanii kobiety są informowane o zagrożeniu, a także dostępnej profilaktyce pierwotnej oraz wtórnej. Pierwsza obejmuje dostępną w Polsce szczepionkę Silgard, druga badania cytologiczne.

W kampanię zaangażowały się dwie znane aktorki, Anna Korcz oraz Alicja Bachleda-Curuś, które wspólnie ze środowiskiem medycznym oraz partnerami kampanii przekonują kobiety, że ich zdrowie i życie są wartościami, które trzeba chronić, a najprostszą ku temu drogą są szczepienia oraz regularnie wykonywane badania profilaktyczne

Wszelkich informacji na temat szczepionki Silgard udzielą Państwu lekarze specjaliści Centrum Gabinetów Specjalistycznych w Pszczynie.

www.hpv.pl class=dodaj target=_blank>www.hpv.pl

----------------------------------

Centrum Gabinetów Specjalistycznych
ul. Kilińskiego 3a
43-200 Pszczyna
tel. 032 210-03-00

www.cgs-pszczyna.pl/ class=dodaj target=_blank>www.cgs-pszczyna.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.