Wiadomości

  • 23 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 5462

Poszukiwany w rękach dzielnicowych. Trafi za kraty na 1,5 roku

Dzielnicowi z komisariatu w Pawłowicach po raz kolejny udowodnili, że osoby ukrywające się przed organami ściągania lub wymiarem sprawiedliwości nie mogą czuć się bezkarnie. Dzięki ich zaangażowaniu 40-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego nie uniknie kary. Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

Poszukiwany w rękach dzielnicowych. Trafi za kraty na 1,5 roku
Poszukiwany w rękach dzielnicowych. Trafi za kraty na 1,5 roku · fot. KPP Pszczyna


Kilka dni temu dzielnicowy z Pawłowic uzyskał informację, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju do odbycia kary pozbawienia wolności, może przebywać na jego rejonie służbowym. Stróż prawa postanowił to sprawdzić, a na efekty jego pracy nie trzeba było długo czekać. Poszukiwany 40-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież i zniszczenie mienia.

Zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości, jest jednym z ustawowych zadań policji. Dlatego też stróże prawa podczas czynności prowadzą rozpoznanie w tym zakresie, a także weryfikują każdą zdobytą informację. Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt z mieszkańcami, co często przyczynia się do ich szybkich i skutecznych działań.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.