Wiadomości

  • 18 kwietnia 2024
  • 19 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 15235

[FOTO] Działka przy ul. Grzebłowiec wymaga uporządkowania, a właściciel nie żyje

Pod koniec marca radny Arkadiusz Gardiasz, po przeprowadzonej wizji w terenie oraz rozmowie z mieszkańcami, wystąpił do burmistrza o uporządkowanie nieruchomości i zabezpieczenie budynku przy ulicy Grzebłowiec w Pszczynie.

Zaśmiecona działka przy ul. Grzebłowiec w Pszczynie - 03.2024 · fot. Arkadiusz Gardiasz


- Od dłuższego czasu stan przedmiotowej działki jest katastrofalny - zaśmiecona odpadami oraz zniszczone ogrodzenie. Stan budynku, wybite szyby, odpadające dachówki, cegły, kawałki betonu i tynku stwarza realne zagrożenie. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi oraz ochronę środowiska naturalnego, należy podjąć konkretne działania - wskazuje Arkadiusz Gardiasz.

W odpowiedzi na ten wniosek zastępca burmistrza Piotr Sidzina informuje, że przedmiotowa działka jest własnością prywatną, jednak ujawniony w księdze wieczystej właściciel nie żyje. W urzędzie podjęte zostały działania w zakresie ustalenia, czy było przeprowadzone postępowe spadkowe. W przypadku ustalenia spadkobierców lub spadkobiercy, zostanie wystosowane pismo o uporządkowanie terenu. Na ten moment gmina nie ma możliwości uporządkowania działki we własnym zakresie.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o otrzymaniu czystości i porządku w gminach, utrzymanie czystości i odpowiedniego stanu sanitarnego należy do ustawowych obowiązków właścicieli (użytkowników) nieruchomości.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj