Wiadomości

  • 17 kwietnia 2024
  • 18 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 13995

7 tysięcy działek narkotyków w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał w swoim mieszkaniu blisko 1 kg narkotyków. Postanowieniem sądu, na wniosek prokuratora, mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

7 tysięcy działek narkotyków w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego
7 tysięcy działek narkotyków w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego - 04.2024 · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńscy policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali i namierzyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie większych ilości narkotyków. W poniedziałek mundurowi postanowili to sprawdzić. Podczas realizacji sprawy zatrzymali 28-latka, a w jego mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego, znaleźli sporo narkotyków.W trakcie przeszukania mundurowi zabezpieczyli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 7 tys. działek dilerskich tego narkotyku. Dodatkowo 28-latek miał jeszcze ponad 120 gramów marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na ponad 30 tys. złotych. Kryminalni zabezpieczyli również dwa pistolety, amunicję, gotówkę, telefony komórkowe i inne przedmioty, które mogły pochodzić i być wykorzystywane do nielegalnego narkobiznesu.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. 16 kwietnia na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Pszczynie zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie, za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara do 10 lat więzienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.