Wiadomości

  • 9 kwietnia 2024
  • 11 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 5844

Chodnik tymczasowy na Hallera: "Czy rowerzyści mają fruwać?"

Czytelnik skarży się na zakaz jazdy rowerów po chodniku tymczasowym na ul. Hallera, który został zbudowany na czas trwania modernizacji szlaku kolejowego.

Chodnik tymczasowy
Chodnik tymczasowy na ul. Hallera · fot. Mieszkaniec Hallera


Witam serdecznie. Piszę w sprawie tymczasowego chodnika między ulicami Hallera a Bieruńską. Mianowicie przed wjazdem po obu stronach ustawiono znaki zakazu wjazdu rowerów. Z pewnych źródeł wiem, że od jakiegoś czasu po jednej stronie ustawia się tam pan policjant i wystawia mandaty osobom jadącym rowerami. Tu zachodzi pytanie, czy my rowerzyści mamy fruwać nad przejściem, czy korzystać z drogi dwupasmowej? Oczywiście można jechać naokoło obok Kauflandu. Ale po to jest zbudowany chodnik, by mogli korzystać z niego wszyscy.

Czy można Państwa prosić o interwencję w tej sprawie? Myślę, że nacisk czy zainteresowanie mediów doprowadzi do usunięcia tego absurdalnego znaku.

Dziękuję, pozdrawiam, mieszkaniec Hallera


Zapraszamy do dyskusji - czy powinien być dopuszczony ruch rowerów w tym miejscu? Czy powinien być udostępniony ciąg pieszo-rowerowy?

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice

Dzięki inwestycji wartej 960 milionów złotych, zmodernizowane zostaną perony na stacjach i przystankach kolejowych: Tychy Żwaków, Kobiór, Piasek i Goczałkowice. Powstanie wiadukt kolejowy w ciągu ul. Męczenników Oświęcimskich / Dworcowej w Pszczynie. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice" podaj