Wiadomości

  • 8 kwietnia 2024
  • 10 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 29980

[WIDEO, FOTO] Pszczyna: potrącenie rowerzysty. Lądował śmigłowiec LPR

W poniedziałek 8 kwietnia około godz. 17.00 na ul. Zdrojowej w Pszczynie doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pszczyna: potracenie rowerzysty. Lądował śmigłowiec LPR - 08.04.2024
Pszczyna: potracenie rowerzysty. Lądował śmigłowiec LPR - 08.04.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu z ulicą Słoneczną. Teren lądowiska zabezpieczali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce oprócz LPR zadysponowano również naziemny zespół ratownictwa medycznego. Przez blisko dwie godziny trwały czynności na miejscu zdarzenia, więc kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Co było powodem zdarzenia? To ustalają śledczy. Wstępnie wiadomo, że:

28-letni mężczyzna, kierując samochodem marki Renault Master, na przejeździe dla rowerów potrącił 26-letniego rowerzystę.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna


Cyklista z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Abstrahując od szczegółowych okoliczności tego wypadku, to miejsce, w którym doszło do wypadku jest uważane za dość niebezpieczne. Rowerzyści często wjeżdżają tutaj wprost pod samochody, ślepo wierząc we własne pierwszeństwo, które w teorii tam mają na przejeździe dla rowerów. Słowo w teorii jest tutaj ważne. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale na rowerzyście i pieszym ciąży obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i upewnienia się, że wjazd rowerem na przejazd, czy wejście pieszo na pasy jest bezpieczne. Marnym pocieszeniem jest fakt, że teoretycznie miało się pierwszeństwo jeśli leży się w szpitalu z licznymi obrażeniami ciała.Od rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymaliśmy informację, że rowerzysta doznał urazu głowy. Drogą powietrzną został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu.

ar, sid / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj