Wiadomości

  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 609

Czy i jakie białe żarówki H7 LED warto kupić?

Materiał partnera:

Technologia LED jest zdecydowanym przodownikiem w branży oświetlenia - od kilkudziesięciu lat, kiedy powstała, wybija się na kolejnych rynkach. Czy przyszedł już czas na samochody wyposażone w żarówki H7 białe LEDowe? Czy poszukujesz już kompletu dla siebie?

żarówki H7 LED


Czy opłaca się wymienić swoje halogeny na białe żarówki H7 LED?Dowolna zmiana nabiera sensu dopiero wtedy, gdy jest - lub pojawiły się uzasadnione przesłanki, że będzie - zmianą na lepsze. Reflektory w Twoim samochodzie prawdopodobnie świecą poprawnie, ale z pewnością mogłyby robić to lepiej. Ostatecznie chodzi nie o kaprys, a nawet nie tylko o komfort jazdy - ale o bezpieczeństwo, zwłaszcza nocną porą. Co sprawia, że LEDowe żarówki H7, białe odpowiedniki halogenów, zyskują na popularności?

LEDowe Żarówki H7 - białe źródło mocnego światłaNajważniejszym parametrem końcowym w przypadku reflektorów samochodowych jest moc i jakość generowanego światła. W przypadku technologii LED możesz uzyskać go zdecydowanie więcej, niż korzystając z tradycyjnego rozwiązania. Ich zbliżone barwą do dziennego, białe światło zapewnia tym lepszą widoczność, że jego snop jest zarówno lepiej skupiony, jak i dłuższy.

Odciąż akumulator przechodząc na LEDyMało tego, ze względu na stanowczo mniejsze straty cieplne w procesie generowania światła w LEDach w porównaniu do innych metod, z których korzystają standardowe żarówki H7, białe światło LEDowe jest tańsze - pobór prądu jest dużo niższy, a zatem wydajność energetyczna - większa. Ma to znaczenie w przypadku samochodów benzynowych - mniej paliwa spalisz, jednak szczególnie istotne jest w samochodach elektrycznych, których akumulatory wciąż jeszcze nie pozwalają na swobodne, dalekie podróże.

Nie obawiaj się ciągłej wymiany

Żywot dobrych halogenów H7 to kilkaset godzin. Wydaje się, że jest to sporo, jednak.. przy godzinie jazdy dziennie oznacza to wymianę co dwa lata. Tymczasem żarówki H7, białe lub dowolne inne - byle w technologii LED, to nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy! Ponadto, ich odporność na wstrząsy również jest wyższa, więc nie jest im straszne off-roadowe środowisko.

Czy to jest legalne?

O co właściwie cały ten szum? Przecież wszyscy jeżdżą samochodami z żarówkami halogenowymi i nie skarżą się.. Tylko.. to nie do końca prawda - po prostu nie mają ich na co wymienić. Zgodnie z obowiązującym prawem, w samochodzie mają być zamontowane żarówki H7 białe, ale koniecznie halogenowe. Jeśli chcesz korzystać z LEDów, masz trzy możliwości: (1) jeździć po drogach prywatnych (leśne i polne drogi, czy choćby tory rajdowe), (2) przeprowadzić skomplikowany proces badania emisji światła w stolicy, by uzyskać odpowiednie dokumenty lub (3) przygotować się na kilkusetzłotowy mandat.

Jakie żarówki H7 (białe) nabyć?

Jeśli niewątpliwe zalety, jakie LEDowe żarówki H7 (białe) mają ponad halogenami, przemawiają do Twojego poczucia bezpieczeństwa, zwróć szczególną uwagę na kilka modeli, oferowanych przez jeden z wiodących sklepów oferujących te artykuły:

LED Headlight S-Series S13 - również do naprawdę ciężkich pojazdówTe żarówki to wyjątkowo mocny osprzęt - oferują światło o jasności 40 000 lm, co odpowiada mocy 200 W. Mogą być zamontowane nie tylko w typowych samochodach, ale również w gigantach dróg, których instalacja pracuje na 24 V - ciężkim sprzęcie budowlanym, autobusach lub ciągnikach.

Xstorm Q9 Quartz 360° - współpracują z elektronikąTe retrofity przystosowały się do panujących warunków - dzięki dodatkowej rezystancji nie otrzymasz po ich zamontowaniu błędu spalonej żarówki, generowanego przez samochód zaskoczony niskim poborem energii. Wynika to z zastosowania dekodera Canbus, który jednocześnie zapobiega migotaniu światła i nie powoduje zakłóceń radia CB ani FM.

i7 Platinum Edition - nie bój się wpiąćTo kompaktowe żarówki H7 białe w technologii LED, o turbinowym systemie chłodzenia znajdującym się w korpusie - zmieszczą się wszędzie, a ponadto cechuje je obojętność na polaryzację, co pozwoli Ci podłączyć wtyczkę w dowolny sposób bez obawy uszkodzenia żarówki.

Qerk Q11 - odpowiednia linia odcięciaDobrze przemyślana w tym produkcie geometria, w tym sposób rozmieszczenia diod, pozwala na uzyskanie wymaganej linii odcięcia w dowolnym typie reflektora (tak w tradycyjnym, jak i soczewkowym). Podczas montażu nie wymagają adapterów, czy przeróbek i idących za nimi problemów. To nie sprzęt z plastiku - ich obudowa wykonana jest z aluminium 6063.