Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2024
  • 4 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 13687

Zapadlisko przy ul. Letniej w Goczałkowicach. Czasowe zamknięcie odcinka drogi

W związku z koniecznością usunięcia awarii (zapadliska) w rejonie posesji nr 29, w uzgodnieniu z policją oraz starostwem powiatowym, na ul. Letniej w Goczałkowicach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu dla ruchu odcinka tej drogi.

Powstanie zapadliska: zamknięcie odcinka ul. Letniej w Goczałkowicach
Powstanie zapadliska: zamknięcie odcinka ul. Letniej w Goczałkowicach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Droga zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Solankową do skrzyżowania z ul. Dębową. Zgodnie z decyzją Starosty Pszczyńskiego, czasowa zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona 7 dni od jej ogłoszenia (tj. 5 kwietnia). Jednak już dzisiaj część odcinka drogi będzie wygrodzona zaporami.

W ostatnich dniach na miejscu kilkukrotnie odbywały się wizje z udziałem pracowników Urzędu Gminy, przedstawicieli spółki wodnej, PG Silesia, policji oraz Starostwa Powiatowego. Celem ustalenia przyczyn powstałego na prywatnej posesji zapadliska i jego oddziaływania na drogę gminą sprawdzano kolejno stan gminnej infrastruktury, tj. sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Działania te wykluczyły awarię tych sieci. W związku z tym przeprowadzono także częściowy monitoring wizyjny odprowadzania wód z posesji stanowiącej własność prywatną do rowu RA. W trakcie są uzgodnienia dotyczące trasy przejazdu autobusu szkolnego.

Na miejscu zdarzenia firma specjalizująca się w diagnostyce awarii infrastruktury technicznej ustali w najbliższym czasie przyczyny powstania zapadliska.

- Za zaistniałe utrudnienia w ruch przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość - mówią urzędnicy. O stanie sprawy gmina będzie informować na bieżąco.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.