Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1534

[ZDJĘCIA] Trwa przebudowa ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące

W tym roku zakończy się przebudowa ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące. Jak zapewnia inwestor - Urząd Miejski w Pszczynie - wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem.

Przebudowa ulic Wczasowej i Dygasińskiego w Łące - 29.03.2024 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie położona na odcinku o długości prawie 1,2 km. Termin zakończenia prac to październik 2024 roku. Docelowo szerokość jezdni wyniesie 4,5 m. W ramach przedsięwzięcia na obu drogach wykonywana jest kanalizacja deszczowa. Koszt inwestycji to blisko 4 miliony złotych, z czego 1,8 miliona złotych gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Od dawna czekaliśmy na przebudowę ulic Dygasińskiego i Wczasowej. Cieszę się, że zostanie zakończona w tym roku. Dziękuję za zaangażowanie w pozyskanie środków i realizację zadania radnemu Michałowi Zieburze oraz burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi - mówi Dariusz Grajcarek, sołtys Łąki.

- Przebudowa obu ulic to jedna z kluczowych inwestycji drogowych realizowanych obecnie na terenie naszej gminy - podkreśla burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Jak dodaje, jest ona możliwa dzięki środkom pozyskanym przez gminę.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.