Wiadomości

 • 29 marca 2024
 • wyświetleń: 215

Jak zarabiać na Instagramie? Bez strony internetowej

Materiał partnera:

Coraz większy procent Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że aby rozpocząć sprzedaż online nie musi posiadać własnej strony internetowej z wbudowanym e-sklepem. Czasy się zmieniają i twórcy cyfrowi zaczynają bazować na mediach społecznościowych z wykorzystaniem narzędzi do szybkiej monetyzacji wiedzy. Dowiedz się więcej o tym, jak zarabiać na Instagramie.

jak zarabiac na instagramie bez strony internetowej


Jak zarabiać na Instagramie na niszy?Jeśli nadal uważasz, że aby zarabiać na Instagramie konieczne jest posiadanie milionowych zasięgów i kilku tysięcy złotych na kampanie marketingowe, to jesteś w wielkim błędzie. W tej chwili na topie są twórcy cyfrowi, którzy przekazują swoim obserwującym wartościową wiedzę w różnorodnych branżach.

W rzeczywistości twórcy cyfrowi monetyzujący swoją wiedzę na Instagramie mogą mieć zaledwie 1000 obserwujących! Jeśli dajesz swojej grupie docelowej realną wartość i jakość treści, to masz wiele opcji zarobku online. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować imperium w mediach społecznościowych, czy masz zamiar zarobić dodatkową gotówkę, dzięki małemu biznesowi online. Zarabianie pieniędzy na Instagramie jest łatwiejsze niż myślisz.

Twórcy cyfrowi zarabiający na Instagramie prowadzą różne rodzaje kont - jedni skupiają się na temacie dietetyki, inni na ćwiczeniach i zdrowym trybie życia, a jeszcze inni doradzają swoim obserwującym w aspektach prawnych lub księgowych. Charakter Twojego konta zależy od Twojej wiedzy, a czasem nawet zainteresowań, którymi chcesz dzielić się z innymi. Wiesz już, jak zarabiać na Instagramie, teraz czas dowiedzieć się, jak postawić pierwsze kroki i z jakich narzędzi korzystać, żeby nie wydać na to ani złotówki!

jak zarabiac na instagramie z naffy korzysci


Jak zacząć zarabiać na Instagarmie?Zastanawiasz się, jak zarabiać na Instagramie, żeby osiągać satysfakcjonujące korzyści finansowe? Wszystko zaczyna się od dobrej strategii. Poniżej przedstawiamy 11-etapowy plan, jak zacząć zarabiać na Instagramie:

 1. Znalezienie swojej niszy - wszystko zaczyna się od tego. Najlepiej bazować na superniszy, która umożliwi Ci szybkie wyróżnienie się na Instagramie i zyskanie dużej liczby zainteresowanych danym tematem osób.
 2. Założenie konta na Instagramie - kolejnym krokiem jest posiadanie konta na mediach społecznościowych. Bez tego nie będziesz w stanie dotrzeć do odbiorców. Skup się na Instagramie, bo w tej chwili daje najwięcej możliwości dla twórców cyfrowych.
 3. Przygotowanie spójnego wizerunku i strategii contentu - brand to jedno, jednak musisz patrzeć na to, aby zwrócić na siebie uwagę odbiorców. Pamiętaj, że na Instagramie masz na to zaledwie ułamek sekundy. Z kolei strategia contentu jest istotna, aby zainteresowane osoby zaczęły Cię doceniać i zostały na Twoim profilu na dłużej. Skuteczny plan pozwoli Ci zyskać obserwujących.
 4. Zamieszczanie regularnych i wartościowych postów - jak każdy biznes, tak i ten online wymaga poświęcenia i regularnych działań. Codzienne publikacje to konieczność, jeśli chcesz być na topie. Instagram ma miliony użytkowników, ale tylko wartościowe treści są w stanie dostać się do Twojej grupy docelowej. Nie patrz na ilość lajków pod postami, one już dawno nie mają znaczenia. Ważny jest przekaz i wiedza, jaką dajesz odbiorcom.
 5. Analizowanie swoich obserwujących - jeśli ktoś Cię zaobserwuje przeanalizuj jego profil, aby dowiedzieć się kim jest i czego szuka. Być może trafisz na temat, o którym nie wspominałeś na swoim koncie. Twoi odbiorcy z pewnością docenią również, kiedy się z nimi skontaktujesz i nawiążesz bliższą relację.
 6. Dostosowanie treści do preferencji i zainteresowań swojej grupy docelowej - im lepiej poznasz swoich odbiorców tym bardziej jakościowe treści będziesz w stanie im zapewnić, a w późniejszym czasie usługi lub produkty cyfrowe do kupienia.
 7. Założenie e-sklepu w naffy i dodanie go do swojego BIO na Instagramie - jeśli uda Ci się zgromadzić pewną grupę odbiorców swoich treści czas na założenie konta w naffy, dzięki któremu będziesz mógł zacząć spieniężać swoje starania. Zacznij od darmowego lead magnetu, aby uzyskać listę mailingową potencjalnych klientów, następnie skup się na tworzeniu wartościowych produktów cyfrowych, na których zaczniesz zarabiać na Instagramie.
 8. Tworzenie postów i rolek zachęcających do zakupów - jeśli stworzysz swój pierwszy produkt lub usługę podziel się tym na swoich social mediach, wstaw o tym post lub relację, na której opowiesz o zainteresowaniu tematem i możliwości zakupu Twoich produktów.
 9. Wykorzystanie lead magnet do zdobycia potencjalnych klientów - lead magnet to potężne narzędzie do budowania bazy danych o swoich klientach. Wykorzystaj możliwość jaką daje naffy - stworzenie darmowego produktu dla swoich klientów.
 10. Budowanie zaufania i dzielenie się jakościową wiedzę np. na live - organizuj bezpłatne live’y na Instagramie, aby docierać do swoich odbiorców. Świetnym sposobem jest zapraszanie gości powiązanych z Twoją branżą, aby dostawać się do innych osób, które mogą stać się potencjalnymi klientami Twoich usług online.
 11. Wykorzystanie narzędzi analitycznych Instagrama do ulepszania strategii - narzędzia analityczne pozwalają na sprawdzenie, które posty i rolki przyniosły najwięcej odbiorców, na podstawie takich danych możesz budować skuteczną strategię pozyskiwania nowych obserwujących.


Pamiętaj, że biznes na Instagramie wymaga skupienia, stałego rozwoju i poszerzania horyzontów. Z resztą jest tak z każdą działalnością.

naffy - jedna platforma wiele narzędzinaffy to kompleksowa platforma, która umożliwia zarabianie online, skupiając w sobie szeroki wachlarz narzędzi dedykowanych twórcom cyfrowym. To, co wyróżnia naffy na tle innych rozwiązań, to jej uniwersalność - użytkownicy mogą na niej oferować różnorodne usługi i produkty cyfrowe, takie jak:

 • konsultacje online,
 • płatne webinary,
 • mastermindy i szkolenia online dla niewielkich grup do 20 osób,
 • ebooki oraz inne produkty cyfrowe,
 • a także vouchery na wydarzenia stacjonarne.


Platforma naffy eliminuje potrzebę korzystania z rozproszonych narzędzi, które często niosą za sobą dodatkowe opłaty, oferując twórcom wszystko, czego potrzebują, w jednym miejscu. Dzięki temu tworzy się ekosystem do zarabiania online, który zyskał uznanie wśród twórców cyfrowych jako kompleksowe rozwiązanie wspierające ich działalność. Platforma zapewnia między innymi:

 • darmowe konto,
 • podstronę z ofertą produktów dostosowaną do indywidualnego brandu,
 • najkrótszy proces sprzedażowy w Polsce (zwiększający ilość zakupionych produktów),
 • oferowanie kodów rabatowych i promocji tymczasowych,
 • sprzedaż bez firmy,
 • ustawienie limitów zarobku na miesiąc,
 • wbudowany komunikator wideo,
 • możliwość darmowego przechowywania plików,
 • szybkie metody płatności,
 • systemy fakturowe,
 • ewidencję sprzedaży,
 • automatyczne przypomnienia e-mail i SMS,
 • znak wodny dla ebooków,
 • waiting list,
 • oraz wiele innych funkcji.


Dodatkową zaletą jest model rozliczeniowy oparty na niskiej prowizji - użytkownicy płacą tylko wtedy, gdy faktycznie dokonają sprzedaży. To sprawia, że naffy stanowi atrakcyjne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto szuka skutecznego sposobu na monetyzację swojej cyfrowej twórczości bez wkładu własnego w budowanie skomplikowanych sklepów internetowych.

Sam widzisz, że nie brakuje sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie, a to wszystko dzięki narzędziom takim jak naffy i kanałom sprzedażowym stworzonym dla twórców, takim jak Instagram. Obie platformy oferują wiele opcji monetyzacji, dzięki którym influencerzy, twórcy cyfrowi, specjaliści, a nawet artyści mogą zarabiać za ich pośrednictwem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił w sprzedaży i biznesie online. Przecież już wiesz, jak zarabiać na Instagramie z wykorzystaniem naffy :)