pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 listopada 2006
  • wyświetleń: 5057

Wybory do Rady Miejskiej - okręgi

O mandat radnego Pszczyny ubiega się obecnie 166 kandydatów, reprezentujących jeden z dziewięciu komitetów wyborczych, które spełniły wymogi formalne i zdążyły się zarejestrować w wyznaczonym terminie.

Przypomnijmy, że w Radzie Miejskiej Pszczyny zasiada 23 radnych. Oznacza to, że podczas pierwszych obrad przysięgę złoży zaledwie 14 procent wszystkich kandydatów. Niemniej do podziału jest dokładnie 39 672 głosów, bowiem tylu mieszkańców uprawnionych do głosowania jest w gminie. Oczywiście ta liczba wymaga pełnej frekwencji.

W okręgu wyborczym nr 1 mieszkańcy otrzymają możliwość oddania głosu na jednego spośród 48 kandydatów. Część z nich obejdzie się jednak ze smakiem, liczba dostępnych mandatów wynosi sześć.

W granicach okręgu znajdują się następujące ulice:Bankowa, Basztowa, Bednarska, Brama Wybrańców, Bramkowa, Chopina, Francuska, Garncarska, Piastowska, Piekarska, Piwowarska, Plac Prałata Kuczery, Ratuszowa, Rymarska, Rynek, Strażacka, Tkacka, Warowna, Wodzisławska od 1 do 40, Wojska Polskiego, Żorska od 1 do 10, Bielska 1, Bolesława Chrobrego, Kopernika, Młyńska, Plac Targowy, Targowa Ulice: Bielasa, Bożka, Braci Jędrysików, Czołgistów, Damrota, Doktora Cichego, Doktora Lercha, Golusa, Grenadierów, Grzegorzka, Górnośląska od 45 do 60, Katowicka od 1 do 71 i od 32 do 100, Księdza Generała Brandysa, Księdza Pośpiecha, Krzyżowskiego, Ligonia, Lotników, Łucznicza, Marynarzy, Majora Sucharskiego, Myśliwska, Musioła, Piaskowa, Piechurów, Pionierów, Plebiscytowa, Polne Domy, Saperska, Sejmu Śląskiego, Strzelecka, Studzienicka, Szczepańczyka, Szendery, Ułanów Pszczyńskich, Zgrzebnioka, Żeglarska Ulice: Dunikowskiego, Ficka, Fizi, Imieli, Kędziora, Kupca, Lompy, Łowiecka, Matejki, Miarki, Mielęckiego, Rogalińskiego, Stalmacha, Zemboka Ulice: Astrów, Bieruńska, Bratków, Chabrów, Czwartaków, Druhów, Generała Hallera, Harcerska, Hetmańska, Hubalczyków, Katowicka od 2 do 30, Krokusów, Maków, Narcyzów, Parkowa, Partyzantów, Pukowca, Roehricha, Różana, Storczyków, Szarych Szeregów, Tulipanów, Walki Młodych, Złocieni, Zuchów, Legionów, Kasztelańska, Kosynierów, Huzarska Ulice: Asnyka, Bielska od 44 i od 31 do 47, Broniewskiego, Brzechwy, Chochółka, Czajkowskiego, Doktora Korczaka, Fredry, Górnośląska od 1 do 17 i od 2 do 36, Iwaszkiewicza, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krasińskiego, Kruczkowskiego, Męczenników Oświęcimskich, Mickiewicza, Morcinka, Nałkowskiej, Orzeszkowej, Prusa, Reymonta, Reja, Sienkiewicza, Słowackiego, Staszica, Towarowa, Tuwima, Wyspiańskiego, Żeromskiego Ulice: Brzoskwiniowa, Cedrowa, Cisowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Hodowców, Jałowcowa, Karłowicza, Krucza, Modrzewiowa, Moniuszki, Morelowa, Okopowa, Paderewskiego, Pszenna, Rolnicza, Różyckiego, Sygietyńskiego, Słowicza, Szaraków, Szymanowskiego, Św. Jadwigi, Świerkowa, Wiśniowa, Żorska od 11 do 68 Ulice: Batalionów Chłopskich, Bażantarnia, Bociania, Cegielniana, Cicha, Doświadczalna, Gajowa, Gołębia, Leśna, Łanowa, Malinowa, Miodowa, Poziomkowa, Rybnicka, Rzepakowa, Sadowa, Skowronków, Skromna, Spacerowa, Staromiejska, Wspólna, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żytnia Miasto Pszczyna - Dom Pomocy Społecznej.

W okręgu nr 2 także dostępnych jest tylko sześć mandatów, ubiegać się będzie jednak o nie w tym wypadku największa liczba chętnych - 50 kandydatów.

W tym okręgu swoich radnych wybiorą mieszkańcy z ulic: Dworcowa, Kościuszki, 3 Maja, Plac Dworcowy, Sokoła, Stefana Batorego, Zamenhofa, Bielska od 3 do 13 i od 2 do 42, ks. biskupa Bogedaina od 1 do 5 i od 2 do 10, Doktora Antesa, Gwardii Ludowej, Kilińskiego, Poniatowskiego Ulice: Biskupa Bednorza, Jana III Sobieskiego, ks. biskupa Bogedaina od 7 do 43 i od 14 do 26 Ulice: Władysława Jagiełły, Korfantego Ulice: Bratnia od 42 do 62 i od 45 do 69, Bursztynowa, Diamentowa, Granitowa, Grzebłowiec od 1 do 29, Gwiaździsta, Koralowa, Kosmonautów, Księżycowa, Kwarcowa, Marmurowa, Miła, Perłowa, Piękna od 29 do 35 i od 45 do 55, Platynowa, Przyjaźni, Rubinowa, Serdeczna, Skłodowskiej - Curie, Srebrna, Stalowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Zdrojowa od 43 do 67 i od 62 do 72, Żelazna, Ulice: Kazimierza Wielkiego, Księcia Ziemowita, Władysława Łokietka Ulice: Bolesława Śmiałego, Dobrawy, Henryka Brodatego, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Sprawiedliwego, Mieszka I, Władysława Opolczyka Ulice: Bratnia od 2 do 40 i od 1 do 43, Brylantowa, Cieszyńska, Kryształowa, Krzywa, Ogrodowa, Piękna od 2 do 58 i od 1 do 27a , Radosna, Słoneczna , Sznelowiec, Turkusowa, Wesoła, Zacisze, Zdrojowa od 1 do 41, Złota Miasto Pszczyna - Szpital.

Okręg nr 3 także umożliwia kandydatom otrzymanie 6 mandatów w Radzie Miejskiej w Pszczynie. W szranki stanęło 44 osób, reprezentujących 6 komitetów, które wcześniej zarejestrowały swoje listy.

Batalia o urząd wśród nich odbędzie się w następujących sołectwach i ulicach: Gmina Pszczyna - Sołectwo Czarków Gmina Pszczyna - Sołectwo Piasek; Ulice: Azalii, Aleja Dębowa, Forsycji, Gajowa, Hortensji, Jasna, Jaśminów, Kochanowskiego, Kolejowa, Leśna, Magnolii, Mickiewicza, Paderewskiego, Słowackiego, Sucharskiego, Wolności Gmina Pszczyna - Sołectwo Piasek; Ulice: Dworcowa, Katowicka, Korfantego, Ogrodowa, Osiedlowa, Osowiec, Podleśna, Polna, Powstańców Śl., Rodzinna, Generała Sikorskiego, Słoneczna, Studzienicka, Szkolna Gmina Pszczyna - Sołectwo Jankowice Gmina Pszczyna - Sołectwo Studzienice Gmina Pszczyna - Sołectwo Ćwiklice Gmina Pszczyna - Sołectwo Rudołtowice.

W ostatnim okręgu (nr 4) w gminie startujący kandydaci mają największe szanse na wygraną i otrzymanie mandatu. Pomimo najmniejszej liczby dostępnych mandatów (pięć), ubiegać się będzie o urząd wyłącznie 24 kandydatów. Oznacza to, że co piąta osoba będzie reprezentowała interesy Pszczyny w Radzie Miejskiej.

Granice okręgu mieszczą się w kolejnych sołectwach: Gmina Pszczyna - Sołectwo Łąka Gmina Pszczyna - Sołectwo Wisła Wielka Gmina Pszczyna - Sołectwo Wisła Mała Gmina Pszczyna - Sołectwo Studzionka Gmina Pszczyna - Sołectwo Brzeźce Gmina Pszczyna - Sołectwo Poręba.


Oskar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.