Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4430

Nowa atrakcja Pszczyny - spacer z żubrem na smyczy po parku. Będą też przejażdżki!

Prima aprilis:

Ostatnie głośno było o uciekinierze z rezerwatu w Jankowicach, który podczas swoich eskapad poruszał się drogami i podchodził do prywatnych posesji. Jak wyjaśniali leśnicy, żubr Plessner urodził się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów i brakuje mu kontaktu z człowiekiem. Aby zaspokoić tę potrzebę opiekunowie zwierząt startują z propozycją spacerów z Plessnerem po terenie leśnym i pszczyńskim parku! Dodatkowo dla najmłodszych będzie atrakcja w postaci przejażdżek na żubrze, które staną się oryginalną atrakcją turystyczną Pszczyny!

nowy żubr Pleban zagroda
Pleban III dołączył do stada w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie · fot. Anna Michalska


Spacery będą odbywały się w towarzystwie pracownika ośrodka. Bezpieczeństwo zapewni specjalna krótka smycz. Kiedy będzie można skorzystać z atrakcji? W soboty spacery będą odbywały się na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej w Jankowicach w godzinach 8.00 - 15.00. W niedziele będą możliwe w Parku Zamkowym i Parku Zwierzyniec w Pszczynie w godz. 9.00 - 18.00. Wtedy też najmłodsi skorzystają z przejażdżek na grzbiecie żubra! Zwierzę swój obchód będzie rozpoczynało przy pszczyńskim zamku i będzie "kursowało" po alejkach! Atrakcja pojawi się już w maju i będzie dostępna do końca września. Z pewnością przyciągnie śmiałków z całej Polski, a nawet Europy!

Koszt: symboliczne 10 złotych, za które zostanie zakupione pożywienie dla Plessnera oraz przekąski podawane na trasie.

Jak zapewniają pracownicy ośrodka w Jankowicach, Plessner to bardzo łagodny, towarzyski osobnik, przyzwyczajony do kontaktu z ludźmi. Nie należy się go obawiać!

Poniżej zaproszenie na wyjątkowe spacery:

Drodzy Miłośnicy Natury i Przygód,

Mamy przyjemność zaprosić Was do niezwykłego doświadczenia w otoczeniu prawdziwej dzikiej natury! Czy słyszeliście o Plessnerze, żubrze z Pokazowej Zagrody Żubrów, który nie tak dawno zaskoczył nas swoją odwagą i ciekawością? Jeśli nie, to właśnie teraz macie okazję odkryć jego fascynujący świat!

Serdecznie zapraszamy Was na spacery z Plessnerem, które odbędą się w wyznaczonych terminach i miejscach, abyście mogli w pełni cieszyć się tym niezapomnianym doświadczeniem. Spacerując po malowniczych terenach leśnych i pszczyńskim parku w towarzystwie doświadczonych leśników, będziecie mieli szansę poznać nie tylko urokliwe zakątki przyrody, ale także bliżej poznać naszego sympatycznego żubra!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy również wyjątkową atrakcję - przejażdżki na grzbiecie Plessnera! To niezwykłe doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci Waszych dzieci.

Ta niezwykła atrakcja będzie dostępna od maja do końca września, więc nie przegapcie okazji! Przybywajcie tłumnie, aby doświadczyć prawdziwego związku z naturą i spotkać Plessnera osobiście!


O ucieczkach Plessnera pisaliśmy w ostatnim czasie w artykułach:Posłuchajcie także historii Plessnera, którą opowiedzieli leśnicy:

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj