Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • 8 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1558

Trwa elektroniczny nabór do klas pierwszych pszczyńskich szkół podstawowych

Do 18 kwietnia trwa nabór do klas pierwszych pszczyńskich szkół podstawowych. Wszelkie informacje, a także formularze dostępne są w specjalnym serwisie internetowym pod adresem https://sp-pszczyna.nabory.pl.

Szkoła podstawowa nr 6 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 6 w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu dziecka do szkoły obwodowej w terminie do 18 kwietnia 2024 r. - zgodnie z obowiązujących harmonogramem. W przypadku zapisywania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na platformie internetowej i po wydrukowaniu oraz podpisaniu złożyć w sekretariacie szkoły obwodowej ucznia. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje tzw. rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie.

W przypadku wybrania szkoły nieobwodowej rekrutacja trwa również do 18 kwietnia br., jednak przyjęcie będzie uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryteriów rekrutacji. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie miało miejsce 26 kwietnia 2024r. o godz. 13:00. Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych, rodzice kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia do szkoły podstawowej potwierdzają w szkole wolę uczęszczania w terminie od dnia 6 maja 2024 r. do dnia 9 maja 2024 r. W przypadku niezakwalifikowania się dziecka do żadnej z wybranych szkół, dziecko objęte obowiązkiem szkolnym ma zagwarantowane miejsce w szkole obwodowej. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi w dniu 10 maja 2024 r. do godz. 13:00.

UWAGA ! W przypadku braku dostępu do Internetu / braku możliwości wydruku, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z sekretariatem szkoły pierwszego wyboru.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.