Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • wyświetleń: 1001

Spotkania w terenie - rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych

We wtorek 26 marca w Krzyżowicach i Warszowicach odbyły się spotkania w terenie związane z działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Co się zmieni?

Spotkania w terenie - rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych - 26.03.2024
Spotkania w terenie - rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych - 26.03.2024 · fot. UG Pawłowice


W spotkaniach wzięli udział m.in. przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg, policji, sołtysi - Beata Wala z Krzyżowic i Wojciech Szymura z Warszowic. Urząd reprezentowała Joanna Śmieja zastępczyni wójta oraz Tomasz Szatkowski - kierownik Referatu Infrastruktury Komunalnej.

W Krzyżowicach punktem newralgicznym był przystanek komunikacji lokalnej przy ul. Śląskiej, którego położenie nie gwarantowało dobrej widoczności zarówno dla pasażerów jak i kierowców. Zdecydowano, że przystanki po obu stronach drogi zostaną przesunięte w miejsce zapewniające lepszą widoczność, a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Spotkania w terenie - rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych - 26.03.2024
Spotkania w terenie - rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych - 26.03.2024 · fot. UG Pawłowice


W Warszowicach natomiast tematem spotkania było przejście dla pieszych przez ul. Pszczyńską w okolicy przedszkola. Prosta droga zachęca kierowców do rozwijania nadmiernej prędkości, dlatego postanowiono, że przejście dla pieszych zostanie przebudowane i będzie wyniesione, czyli będzie stanowiło zarówno przejście dla pieszych jak i próg zwalniający, co zmusi kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Ten typ przejścia powinien uspokoić ruch kołowy i poprawić bezpieczeństwo przedszkolaków i opiekunów wychodzących z przedszkola i przechodzących przez jezdnię drogi powiatowej.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.