pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2006
  • wyświetleń: 3559

Dachy pod kontrolą

Dnia 25 listopada br. wejdzie w życie rozporządzenie wydane przez wojewodę śląskiego w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien i balkonów. Dokumet nakłada na właścicieli, zarządców i administratorów budynków oraz innych obiektów budowlanych obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów obiektu budowlanego, gdzie mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa obiektu budowlanego lub przebywających w nim bądź w pobliżu ludzi. Kontrolę wykonywania przepisów rozporządzenia wojewoda powierzył policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz służbom nadzoru budowlanego

Tymczasem śląski wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego będzie odpowiadał za prowadzenie i aktualizację wykazu obiektów o powierzchni dachów powyżej 1000 m kw. Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody będzie przekazywało informacje o możliwości przekroczenia grubości pokrywy śnieżnej lub lodowej zagrażającej obiektom do powiatowych centrów zarządzania kryzysowego.

Źródło: UM Pszczyna

------------------------------------

Wkrótce do wszystkich właścicieli, zarządców oraz administratorów hal w regionie trafią pisma przypominające o przeglądzie konstrukcji dachowej przed zimą. Szczególnym badaniom zostaną poddane dachy budynków o dużej powierzchni. W całym województwie skontrolowanych zostanie ponad 1000 hal widowiskowo-sportowych, produkcyjnych, magazynów, kin i hipermarketów.

Kontrole będą przeprowadzane przez powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego. Ponizej publikujemy informację urzędu skierowaną przede wszystkim do właścicieli, zarządców, administratorów budynków i innych obiektów budowlanych.

Oskar / pless.pl

------------------------------------

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI, ZARZĄDCÓW, ADMINISTRATORÓW BUDYNKÓW I INNYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH

W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi oraz zbliżającym się okresem zimowym przypominam o obowiązku przeprowadzania, zgodnie z art. 62 obowiązującej ustawy Prawo budowlane, okresowych kontroli stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektów budowlanych oraz sprawdzaniu elementów budynków, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne.

Mając na uwadze tragiczną w skutkach katastrofę budowlaną na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, przypominam również o obowiązku usuwania, w przypadku obfitych opadów śniegu, zalegającej pokrywy śnieżnej na dachach obiektów.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego
Maciej Markiel

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.