Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2024
  • 25 marca 2024
  • wyświetleń: 20109

Sobotnia nawałnica wyrządziła wiele szkód. Powalone drzewa, uszkodzone dachy

W sobotę 23 marca około 14:30 przez powiat pszczyński przeszła nawałnica. Silny wiatr wyrządził sporo szkód.

Powalone drzewo przy ul. Turystycznej w Łące - 23.03.2034
Powalone drzewo przy ul. Turystycznej w Łące - 23.03.2034 · fot. nadesłane przez czytelnika


Strażacy przyjęli łącznie 28 zgłoszeń o powalonych drzewach, niebezpiecznie zwisających konarach, uszkodzonych dachach - przekazał nam dyżurny pszczyńskiej straży pożarnej. Miejscami występowały przerwy w dostawie prądu.

Uszkodzone poszycia dachowe strażacy zabezpieczali w: Mizerowie, Suszcu, Porębie i Goczałkowicach. Do najpoważniejszych zniszczeń doszło w stodole w Miedźnej, gdzie na skutek silnych podmuchów wiatru, przewróciły się dwie ściany szczytowe.

Uszkodzone poszycie dachu - Mizerów, ul. Wyzwolenia - 23.03.2024
Uszkodzone poszycie dachu - Mizerów, ul. Wyzwolenia - 23.03.2024 · fot. OSP Mizerów


Druhowie interweniowali do ponad 20 przewróconych drzew i nadłamanych konarów, a także do zerwanych przewodów elektrycznych, telekomunikacyjnych i internetowych.

Golasowice, ul. Konopnickiej - 23.03.2024
Nadłamane konary drzew, Golasowice, ul. Konopnickiej - 23.03.2024 · fot. OSP Golasowice


Miejsca, w których doszło do szkód to m.in.: Pszczyna, ul. Dobrawy, Pszczyna, ul. Staromiejska, Golasowice, ul. Marii Konopnickiej, Studzionka, ul. Wieczorka, DK-1 w Piasku, Miedźna, ul. Wiejska, Łąka, ul. Turystyczna, Suszec, ul. Świętego Jana, Poręba ul. Barbórki, Studzionka ul. Adelajda, Pawłowice, ul. Leśna, DK-81.

Wiatrołom przy ul. Dobrawy
Wiatrołom przy ul. Dobrawy · fot. pless.pl


Również na szlakach kolejowych w województwie występowały utrudnienia w ruchu pociągów. Na trasę Tychy - Kobiór przewróciło się drzewo. Przed leżącym drzewem zatrzymał się pociąg Kolei Śląskich relacji Katowice - Żywiec. Tor nr 1 został zamknięty o godz. 15:05. Ruch pociągów prowadzony został po torze nr 2. Utrudnienia trwały do godz. 18:04.

Loading...


Loading...


Loading...


Loading...

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.