Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2024
  • wyświetleń: 3638

Leśne Pogotowie w Hollywood. Jacek Wąsiński i jego podopieczni w "Strefie interesów"

Jacek Wąsiński - opiekun zwierząt w mikołowskim Leśnym Pogotowiu miał okazję wystąpić razem ze swoimi podopiecznymi w oscarowym filmie "Strefa interesów", który zdobył nagrodę za najlepszy dźwięk oraz najlepszy film międzynarodowy!

Leśne Pogotowie w Hollywood. Jacek Wąsiński i jego podopieczni wystąpili w filmie · fot. Leśne Pogotowie Jacka Wąsińskiego


Zdjęcia były kręcone między innymi w Oświęcimiu. Jedna z producentek zgłosiła się do Jacka Wąsińskiego z zapytaniem, czy w ośrodku przebywają bociany i żółwie, które mogłyby wystąpić w filmie.

- Niektóre zwierzęta z trwałymi uszkodzeniami ciała, które nie mają szans wrócić na wolność i zostają z nami na stałe, są z człowiekiem obeznane i mogą w takich sytuacjach brać udział, oczywiście mając na pierwszym miejscu ich dobro - wyjaśnia Jacek Wąsiński.

- Jeden z bocianów który, właśnie jest stałym rezydentem od lat, zagrał w tym filmie razem z żółwiami lądowymi. Reżyser na planie filmowym wpadł na pomysł, żebym to ja wystąpił w roli opiekuna zwierząt osobiście, aby nie stresować zwierząt poprzez inną osobę, która nie potrafiłaby się nimi odpowiednio zająć. Na początku byłem zatrudniony na planie jako konsultant i opiekun do spraw zwierząt, jednak w ciągu kilku minut dostałem również umowę aktorską. Zostałem ucharakteryzowany, pozbawiony zarostu i ostrzyżony - wspomina.

- Sceny były kręcone z 12 kamer, większość była ukryta, więc tak naprawdę zwierzęta miały spokój i nie odczuły tego filmowego zgiełku. Bardzo się cieszę, że mogłem brać udział w takiej przygodzie osobiście wraz z naszymi zwierzętami, tym bardziej, że film zdobył największe filmowe wyróżnienie - komentuje w mediach społecznościowych.

- Możecie zobaczyć mnie i bociana w oficjalnym zwiastunie filmu "Strefa interesu", a całość oczywiście w kinie - zachęca do obejrzenia Jacek Wąsiński. I wskazuje, to już nie pierwszy film z udziałem stałych podopiecznych. Powstały również takie obrazy jak "Głupcy", "Jezioro Słone", "Rój", "Sanktuarium", "Saga Prastarej Puszczy" i kilka innych.Fabuła filmuKomendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu. Höss odpowiadał za organizację obozu KL Auschwitz. Przekształcił go w jeden z największych obozów III Rzeszy. "Strefa interesów" pokazuje idylliczne życie niemieckiej uprzywilejowanej rodziny, przerywane od czasu do czasu okrzykami ludzi prowadzonych na śmierć.

O Leśnym PogotowiuOśrodek rehabilitacji zwierząt w Mikołowie "Leśne Pogotowie" prowadzony jest przez Jacka Wąsińskiego od 1993 roku na terenie Nadleśnictwa Katowice. Trafiają tu zwierzęta z całego regionu, również z lasów pszczyńskich. Celem ośrodka jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innego typu zdarzeń losowych, wymagających rehabilitacji czy odchowania - w przypadku tych, które we wczesnym okresie życia zostały osierocone. Pracownicy "Leśnego Pogotowia" starają się, aby jak najwięcej z nich mogło powrócić do środowiska naturalnego, natomiast zwierzęta trwale okaleczone mają zapewnioną w ośrodku dożywotnią opiekę.

ar / pless.pl

źródło: Leśne Pogotowie Jacka Wąsińskiego

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.