Reklama

Wiadomości

 • 8 marca 2024
 • wyświetleń: 6078

Co w kinie pckul w ten weekend? Biała odwaga, Diuna: cz. 2, Test na teściów, a dla dzieci - Pies i kot

Przedstawiamy repertuar kina Pszczyńskiego Centrum Kultury na ten weekend! Na ekranie premierowo: Biała odwaga, a także: przedpremierowo - Za duży na bajki 2, familijny film Pies i kot, komedia Test na teściów oraz druga część Diuny!

Piątek, 8 marca

 • 13:30 Pies i kot
 • 15:30 Test na teściów
 • 17:30 Biała odwaga
 • 19:30 Diuna: część druga


Sobota, 9 marca

 • 11.00 Za duży na bajki 2 - pokaz przedpremierowy!
 • 13:30 Pies i kot
 • 15:30 Test na teściów
 • 17:30 Biała odwaga
 • 19:30 Diuna: część druga


Niedziela, 10 marca

 • 11.00 Za duży na bajki 2 - pokaz przedpremierowy!
 • 13:30 Pies i kot
 • 15:30 Test na teściów
 • 17:30 Biała odwaga
 • 19:30 Diuna: część druga


Bilety do nabycia na stronie https://pckul.pl/ oraz na miejscu, w kasie kina, w godzinach 09:00 - 21:00.

O filmach"Biała odwaga"

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi.

Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów.

Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę.

Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

Reżyserem i autorem zdjęć jest dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki i nagradzany podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Marcin Koszałka.

W niezwykłych kreacjach aktorskich zobaczymy m. in. Filipa Pławiaka, Sandrę Drzymalską, Jakuba Gierszała, Juliana Świeżewskiego, a także Adama Woronowicza i Wiktorię Gorodecką.

Poranek dla dzieci: Pies i kot

Nasze kino to nie tylko wielkie premiery, blockbustery czy epickie widowiska! To też miejsce, gdzie będziemy grali dużo kina familijnego - dla całych rodzin! Już od 08 marca "Pies i kot", czyli rozrywka dla całej rodziny!

Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Chichi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Chichi zrobi wszystko by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu "połknął sprzed nosa" bezcenny rubin. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków.

Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości... policjant.

Film z polskim dubbingiem, w kategorii wiekowej 8+. Na seanse zapraszamy na godz. 13:30.

Diuna: część druga

Nagradzany twórca Denis Villeneuve przedstawia dalszy ciąg sagi o Diunie. Jest to następna odsłona serii na podstawie słynnej powieści Franka Herberta Diuna. Tym razem do wyśmienitej obsady tj. Timothee Chalamet Zendaya Josh Brolin Rebecca Ferguson, dołączają kolejne gorące nazwiska, a więc Austin Butler i Florence Pugh

Diuna: Część druga ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć. Laureat Oscara Hans Zimmer powtórnie skomponował podkład muzyczny.

Test na teściów

Sprawdź, czego nie wiedziałeś o Francuzach i przygotuj się na komediowy przebój znad Sekwany. Odliczając dni do wesela i ślubu, Alice i François postanawiają zorganizować wielkie spotkanie swoich, pochodzących z bardzo różnych środowisk rodzin. A przy okazji - namawiają rodziców i przyszłych teściów na wspólne testy DNA.

Ich rezultat wprawi wszystkich w osłupienie. Bo czy może być coś gorszego dla konserwatywnego burżuja, niż dowiedzieć się, że nie jest w 100% Francuzem? Albo dla dumnego sprzedawcy samochodów znad Sekwany, że ma on podejrzanie niemieckie korzenie? A to dopiero początek rodzinno-genetycznych kłopotów.

kino pckul

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.