pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2006
  • wyświetleń: 11919

Międzyośrodkowe Zawody Sportowe - zobacz zdjęcia

We wtorek 24 października w hali sportowej w Suszcu miał miejsce finał IV Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorami był Ośrodek Matka Różańcowa w Pszczynie, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy Suszec.

W zawody zaangażowali się uczniowie i wychowawcy I LO im Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz wychowankowie i opiekunowie Zakładu Poprawczego i Schroniska Dla Nieletnich w Pszczynie.

Jak Kubica i Gołota · fot. Zbigniew Krymkowski


W finale wzięły udział zwycięskie drużyny z trzech dni eliminacji, WTZ Zabrze, WTZ Jastrzębie, ŚŚS Racibórz, ŚDS Ruda Śląska, WTZ Chybie, WTZ Racibórz, ŚDS Pszczyna, WTZ Wodzisław Śląski, ŚDS Wola i WTZ Pszczyna.

Pierwsze miejsce i puchar przechodni Starosty Pszczyńskiego wywalczyła drużyna ŚDS z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna WTZ z Chybia- Skoczów , na trzecim miejscu zakwalifikowała się w ogólnej punktacji drużyna ŚDS z Pszczyny.

Finał składał się z dwóch części I wyścigi i II zabawy. Niektóre z konkurencji to wyścig trójnogów, szalone rydwany, wyścig w płetwach, koszykucki, rewia mody, żarłoki, balony-kalesony, żywa rzeźba, tańcowała łyżka z nitką, narciarze.

Na zawodach zaszczycili nas swą obecnością Starosta Pszczyński - inż. Józef Tetla, Wójt gminy Suszec- mgr inż. Jacek Pastuszka, Jacek Drzyzga- Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Pszczynie, Roman Chrószcz - z-ca dyr. Banku Spółdzielczego w Pszczynie, Zbigniew Łoza - kierownik Gminnego Zespołu Oświaty i Sportu w Suszcu, Zbigniew Nowakowski - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. B.Chrobrego w Pszczynie, a także Marek Kret - kier. Hali Sportowej w Suszcu.

W czasie całej imprezy sędziami byli: Joanna Czernik i Szymon Szczepańczyk, prowadzącym był Jarosław Folek, opiekę medyczną sprawowała doktor Zofia Wrona.

Imprezę sponsorował Bank Spółdzielczy w Pszczynie, TPS Kolo w Pszczynie, Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz PFRON

Katarzyna Krawczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.