Reklama

Wiadomości

  • 29 lutego 2024
  • 4 marca 2024
  • wyświetleń: 54050

Napad na bank w Goczałkowicach-Zdroju. Relacja z akcji policji

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 39-latka, który w czwartek 29 lutego przed południem usiłował napaść na placówkę bankową. Napastnik wtargnął do budynku i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną próbował sterroryzować pracownicę, a następnie zmusić ją do wydania gotówki. Mężczyzna w piątek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Napad na bank w Goczałkowicach-Zdroju. Sprawca zatrzymany
Napad na bank w Goczałkowicach-Zdroju. Sprawca zatrzymany - 29.02.2024 · fot. KPP Pszczyna


W czwartek 29 lutego przed 12.00 w placówce bankowej mieszczącej się w budynku Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju doszło do próby rozboju. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do budynku, a następnie grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania 40 tys. zł. Kobieta jednak zachowała zimną krew i powiadomiła służby, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

napad na bank
Interwencja policji w budynku urzędu - 29.02.2024 · fot. Ratownictwo Powiat Pszczyński


Policjanci natychmiast przystąpili do działań. Przeszukali rejon w pobliżu Urzędu Gminy, gdzie doszło do zdarzenia i przesłuchali poszkodowaną kobietę. Na podstawie zebranych informacji ustalili dokładny przebieg zdarzenia, a następnie zebrali na miejscu ślady. Ponadto ustalili, że zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Wizerunek sprawcy opublikowano w mediach. Policja zwróciła się o pomoc do mieszkańców, którzy nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco były sprawdzane.Do ustalenia tożsamość poszukiwanego mężczyzny ostatecznie przyczyniło się doświadczenie i dobre rozpoznanie podległego terenu jednego z pszczyńskich dzielnicowych. Policjant nie tylko rozpoznał sprawcę, ale także znał miejsca przebywania poszukiwanego. Niespełna trzy godziny po zdarzeniu 39-latek został zatrzymany w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego. Podczas przeszukania tego miejsca, policjanci znaleźli atrapę broni oraz odzież, którą miał na sobie rabuś podczas zdarzenia.

Wizerunek sprawcy napadu - 29.02.2024
Zdjęcie z monitoringu - 29.02.2024 · fot. KPP Pszczyna


W toku prowadzonych czynności, okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wchodzi w konflikt z prawem. W piątek sąd po zapoznaniu się ze sprawą zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-latka na 3 miesiące. Zarzut jaki usłyszał dotyczy usiłowania dokonania rozboju, za co może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ar, sid / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.