Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2024
  • 3 marca 2024
  • wyświetleń: 11218

Jest wyrok dla podpalacza Przystani Ocalenie w Ćwiklicach

W połowie lutego w Sądzie Rejonowym w Pszczynie ogłoszono wyrok w sprawie podpalenia przytuliska dla zwierząt Przystań Ocalenie w Ćwiklicach.

Jest wyrok dla podpalacza Przystani Ocalenie w Ćwiklicach
Jest wyrok dla podpalacza Przystani Ocalenie w Ćwiklicach - 11.2024 · fot. KPP Pszczyna


Oskarżonego - 23-letniego Tomasza W. skazano za wszystkie 3 zarzuty: sprowadzenie niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach, a także wcześniejsze przestępstwa - usiłowanie nieudolne kradzieży w domu na terenie Ćwiklic oraz kradzież ciągnika o wartości około 15 tysięcy zł. Orzeczono łączną karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, obowiązek naprawienia szkody na rzecz Fundacji Przystań Ocalenie w wysokości 55 tysięcy 345 zł oraz zapłatę nawiązki w łącznej kwocie 1 800 zł dla pokrzywdzonych.

Jak informuje prezes i sędzia Sądu Rejonowego w Pszczynie - Artur Kot, oskarżony był aresztowany przez 3 miesiące, co zaliczono na poczet kary. Wyrokiem zasądzono też koszty zastępstwa prawnego dla stron, zwolniono oskarżonego z kosztów postępowania.

Jak dodaje, oskarżony kilka lat wcześniej był pracownikiem Fundacji. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Mężczyzna przyznał się do winy, przepraszał, wyrażał żal i skruchę.

O podpaleniu w Przystani Ocalenie w listopadzie 2023 roku pisaliśmy tutaj: [WIDEO, FOTO] Pożar w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach.

Do pożaru doszło w sobotę, 11 listopada około godz. 3.00 w nocy. Pożar objął zapasy słomy i siana dla zwierząt. W wyniku zdarzenia, na szczęście, nikt nie ucierpiał, nie było także konieczności przeprowadzenia ewakuacji ludzi czy zwierząt.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.