Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2024
  • 24 lutego 2024
  • wyświetleń: 5736

Powstaje nowy psi park na granicy osiedli Siedlice i Piastów w Pszczynie

Już niebawem w Pszczynie znów zostanie otwarty psi park. Ulokowany będzie zaledwie kilkadziesiąt metrów od poprzedniego miejsca, nadal na osiedlu Siedlice, nieopodal granicy z osiedlem Piastów. Dla czworonogów będą nowe urządzenia. Pojawią się też ławki i mała architektura.

Powstaje nowy psi park na granicy osiedli Siedlice i Piastów w Pszczynie
Powstaje nowy psi park na granicy osiedli Siedlice i Piastów w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Poprzedni psi park na osiedlu Siedlice został otwarty w 2013 roku. Od pierwszego dnia cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Pszczyny i sąsiednich gmin, którzy zaglądali tutaj ze swoimi czworonogami.

Kilka lat później na terenie psiego parku rozpoczęła się budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury. Od razu jednak pojawiła się deklaracja ze strony burmistrza Dariusza Skrobola, że gdy tylko zakończy się inwestycja, to nieopodal powstanie nowy, ogrodzony i dobrze wyposażony teren dla zwierząt.

- Mieszkańcy bardzo cenią sobie, że w Pszczynie stworzyliśmy miejsce, gdzie zwierzęta mogą bezpiecznie poćwiczyć na atestowanych przez związek kynologiczny urządzeniach. Wiem, że psi park jest często również punktem spotkań właścicieli, wymiany doświadczeń i wiedzy na temat pupili. Zapewniam, że to miejsce pozostanie na osiedlu Siedlice, lecz będzie przesunięte o kilkadziesiąt metrów, na drugą stronę chodnika - zapowiadał wówczas burmistrz Dariusz Skrobol.

Tak też się stało. W międzyczasie wykonano projekt, a w lutym, gdy zakończyła się budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury, niemal równocześnie rozpoczęto prace nad nowym psim parkiem. Obecnie teren jest ogradzany, ale nie upłynie wiele czasu, a będzie można z niego korzystać.

- Na terenie psiego parku pojawią się całkowicie nowe urządzenia. Będzie na pewno wiele miłych niespodzianek. Jestem przekonany, że nowy psi park będzie cieszył się przynajmniej taką samą popularnością jak poprzedni. Z pewnością wpływ będzie miało na to również otoczenie, które w ostatnich latach przeszło olbrzymią metamorfozę i zachęca do spacerów - mówi dziś burmistrz Dariusz Skrobol.

Z takiego obrotu spraw cieszą się właściciele czworonogów i mieszkańcy.

- Po likwidacji poprzedniego parku dla zwierząt otrzymywałem sporo zapytań o to, czy powstanie nowy, a jeśli tak, to gdzie i kiedy. Bardzo duża grupa mieszkańców była zainteresowana tym, by nowe miejsce dla ich pupili znajdowało się w okolicy - mówi Janusz Chudy, przewodniczący osiedla Siedlice. Dodaje, że osobiście jest zwolennikiem takiego miejsca dla zwierząt właśnie na terenie osiedla.

Podobnego zdania jest przewodniczący sąsiedniego osiedla - Piastów. - Bez cienia wątpliwości jest to bardzo oczekiwana inwestycja zarówno przez mieszkańców osiedla Siedlice jak i osiedla Piastów. Mieszkańcy bardzo często dopytywali kiedy i gdzie wróci psi park, cieszę się, że w końcu możemy przekazać dobrą wiadomość i poinformować, że psi park powstaje na nowo niemalże w tym samym miejscu w którym znajdował się do tej pory i już za chwilę będzie ponownie dostępny dla naszych mieszkańców - zaznacza Kamil Widłok.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.