pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 października 2006
  • wyświetleń: 8676

Jak Kubica i Gołota

"Biceps Gołoty" i „Formuła 2” to nazwy niektórych konkurencji, rozegranych podczas IV Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych w Suszcu.

W eliminacjach i zakończonym 24 października finale udział wzięło około 300 zawodników z 30 placówek. Zwycięzcą drużynowym po raz czwarty z rzędu została ekipa Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudzie Śl. - Halembie.

Jak Kubica i Gołota · fot. Zbigniew Krymkowski


Jak widać, sukcesy sław polskiego sportu mają wpływ na zmagania niepełnosprawnych. Wymyślona dla nich konkurencja pod nazwą: „Biceps Gołoty” polegała na podnoszeniu (niewielkiego) ciężaru jak najwięcej razy w ciągu jednej minuty. Zaś w Formule 2 wystartowały nie ryczące ferrari czy bmw, ale... hipermarketowe wózki wypełnione balonikami.

Jak powiedział ks. Zdzisław Tomziński, dyrektor caritasowskiego ośrodka "Matka Boża Różańcowa" w Pszczynie, który wraz z władzami gminy i powiatu zorganizował suszeckie zawody, w ich przygotowanie zaangażowało się aż 200 wolontariuszy. Byli to uczniowie liceum im. Chrobrego w Pszczynie oraz wychowankowie tamtejszego zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich.

- Oni w ten przygotowują się do wyjścia z zakładu – powiedział wychowawca z pszczyńskiego poprawczaka Bartosz Widera. Dodał, że obserwując niepełnosprawnych jego wychowankowie zyskują motywację do pracy nad sobą. Uświadamiają sobie, że nie są wcale w najgorszej sytuacji i że mogą jeszcze zrobić ze swoim życiem wszystko. Ponadto możliwość pracy przy zawodach dla niepełnosprawnych to dla chłopaków z poprawczaka swego rodzaju kredyt zaufania. – Nie zdarzyło się, żeby ktoś to zaufanie zawiódł – podkreślił Bartosz Widera.

jd / wiara.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.