pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2006
  • wyświetleń: 4137

Kopalniany sabotaż?

To sabotaż, to likwidacja miejsc pracy, ale na to jest przyzwolenie władz - mówi górnik kopalni "Czeczott" w Woli, która jest powoli, ale konsekwentnie likwidowana. Nasz rozmówca chce pozostać anonimowym, bo obawia się utraty pracy w kopalni. Górnik jest zbulwersowany bo - jak mówi - likwidowany jest jedyny zakład pracy w Woli i to zakład nowy.

Kopalniany sabotaż?


Kompania Węglowa twierdzi, że złoża "Czeczotta" są złej jakości i ich wydobycie przyniosłoby straty zamiast zysku. Jednak nawet po zalaniu kopalni i utworzeniu z niej zbiornika retencyjnego pokłady węgla nie przepadną - mówi Zbigniew Madej rzecznik kompanii.

Na razie, Kompania Węglowa ma się nieźle i zwiększa wydobycie. W ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku, w zakładach należących do Kompanii wydobyto o 30% więcej tzw. grubego węgla niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Iza / Radio Express, fot. anica / klub.pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.