Wiadomości

  • 2 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3111

[ZDJĘCIA] Przyznano dwie Odznaki Honorowe Gminy Suszec

Rada Gminy Suszec przyznała kolejne dwie Odznaki Honorowe Gminy Suszec, nadawane osobom i organizacjom, które swoją działalnością w sposób wyjątkowy przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Suszec.

Odznaki Honorowe Gminy Suszec - 11.2023 · fot. UG Suszec


Pierwszą odznakę otrzymała pani Halina Gryszko, która od ponad 30 lat pracuje na rzecz upowszechniania kultury i edukacji artystycznej, a obecnie kieruje trzema zespołami śpiewaczymi - "Pogodną Jesienią", "Mizerowiankami" i "Radostowiankami".

Drugą odznaką doceniony został Chór "Parole Melodiche" działający przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Chór szczyci się licznymi osiągnięciami, w tym wielokrotnymi zwycięstwami w Przeglądach Piosenki Dziecięcej "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza, a w październiku tego roku obchodził jubileusz 30-lecia działalności artystycznej. Nagrodę odebrała pani Alicja Pastuszka-Koczar, dyrygent i założyciel chóru.

BM / pless.pl

źródło: UG Suszec

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.