Wiadomości

  • 2 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4829

Uczniowie "Samochodówki" ponownie w gronie najlepszych młodych mechaników na Śląsku

Magdalena Boruta i Mateusz Pudełko z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zajęli II miejsce w III Wojewódzkim Turnieju Młodych Mechaników VR, który odbył się 29 listopada w Dąbrowie Górniczej. Do turnieju przygotowywał ich nauczyciel zawodu - Dawid Lekki.

Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR - 29.11.2023 · fot. KSSE


22 dwuosobowe drużyny, reprezentujące szkoły województwa śląskiego, rywalizowały o miano najlepszych mechaników, wykonując naprawy samochodu w technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie musieli m.in. wymienić dwumasowe koło zamachowe oraz olej w automatycznej skrzyni biegów, zlokalizować oraz usunąć usterkę , a także wymienić pasek napędu osprzętu silnika.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie w turnieju już drugi rok z rzędu reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Boruta (uczennica II klasy Technikum pojazdów samochodowych) oraz Mateusz Pudełko (III klasa Technikum). To zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu. W tym roku również zaprezentowali się fenomenalnie - zajęli II miejsce, a do najcenniejszego trofeum zabrakło im tylko 4 punktów.

- Magda i Mateusz do turnieju przygotowywali się od ponad miesiąca. Poświęcili sporo czasu poza szkołą, żeby dobrze się zaprezentować. Dla szkoły wygrali sprzęt, m.in. tester bicia tarcz hamulcowych i kompresor do kół, a dla siebie m.in. srebrne indeksy na studia - mówi Dawid Lekki, nauczyciel zawodu.

Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR - 29.11.2023
Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR - 29.11.2023 · fot. KSSE


Konkurs był częścią konferencji "Kompetencje przyszłości w nowoczesnej motoryzacji", zorganizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Akademię WSB. Podczas wydarzenia Dawid Lekki oraz Alfred Franke - dyrektor zarządzający MotoFocus zaprezentowali założenia Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów i nauczycieli - Autofachman. W 2024 r. odbędzie się 3. edycja konkursu zapoczątkowanego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. W przyszłym roku wydarzenie będzie skierowane do uczniów szkół branżowych i techników samochodowych, dla warsztatów wraz z praktykantami lub stażystami oraz dla nauczycieli szkół branżowych i techników samochodowych.

Podczas konferencji KSSE powołała "Automotive StrefAcademy KSSE", czyli organizację, która ma popularyzować mechanikę samochodową wśród studentów i uczniów. Certyfikat Członka Założyciela "Automotive StrefAcademy KSSE" dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odebrał Dariusz Chromik, kierownik Warsztatów Szkolnych "Samochodówki".

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj