Wiadomości

• 4 października 2006
  • wyświetleń: 1651

Paweł Oszek piąty na MPM

Na odbywających się w Siedlcach w dniach 30 września - 1 października Mistrzostwach Polski Młodzików - Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, województwo śląskie reprezentowało trzech zawodników LKS Pszczyna.

W gronie najlepszych młodzików bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Oszek, który po raz kolejny udowodnił, że należy do ścisłej czołówki Polski na 300m. Paweł zajął 5 miejsce z wynikiem 36,66s i gdyby nie start na pierwszym torze (bardzo niekorzystnym dla sprinterów) wynik tego biegu byłby lepszy.

Szanse medalowe na dystansie na 1000m zaprzepaściła nasza młoda zawodniczka - Karolina Baczyńska rozpoczynając bieg w bardzo mocnym tempie. Mimo to, Karolina zajęła 9 miejsce w bardzo dobrym czasie 3:02,72.

Startująca w biegu na 100 metrów Agnieszka Waliczek uzyskała wynik 13,22 – 22 miejsce.
Agnieszka i Karlina są młodsze od rywalek, mają więc okazję poprawić swoje rezultaty i pozycje w przyszłym roku.