Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2023
  • 21 listopada 2023
  • wyświetleń: 6268

[FOTO] Wandalizm i znieważenie grobu na cmentarzu. Plan przeniesienia wiaty

Na cmentarzu w Woli doszło do aktu wandalizmu. W planach jest przeniesienie pobliskiej wiaty grillowej.

Wandalizm i znieważenie grobu na cmentarzu w Wol - 11.2023
Wandalizm i znieważenie grobu na cmentarzu w Wol - 11.2023 · fot. UG Miedźna


- Nie przesądzając o związku tej konkretnej sytuacji z sąsiadującą wiatą grillową, informujemy, że w takich okolicznościach jej lokalizacja przypomina nam dosadnie, że była to błędna decyzja. Wiata jest zaplanowana do przeniesienia, co pozwoli odwiedzającym cmentarz odzyskać spokój i zadumę przynależną temu miejscu - mówią gminni urzędnicy.

Niestety przeniesienie wiaty jest odwleczone w czasie z uwagi na tzw. "trwałość projektu" obowiązującą do 2024 roku, z którego wiata została finansowana - informuje urząd. Zapowiada, że zmiana lokalizacji wiaty zostanie uczyniona niezwłocznie po upływie tego zobowiązania. Naruszenie trwałości projektu wiązałoby się ze zwrotem dotacji.

Wandalizm i znieważenie grobu na cmentarzu w Wol - 11.2023
Wandalizm i znieważenie grobu na cmentarzu w Wol - 11.2023 · fot. UG Miedźna


W kwestii samego aktu wandalizmu władze będą konsultować się z mieszkańcami w kwestii zainstalowania monitoringu cmentarza.

- Tymczasem prosimy mieszkańców o czujność i przekazywanie informacji do urzędu lub policji, jeśli jesteście Państwo świadkami lub w posiadaniu informacji związanych z tego typu zdarzeniami. Wyrażamy ubolewanie wobec tak haniebnego potraktowania nagrobka na jednym z naszych cmentarzy - dodają przedstawiciele urzędu gminy.

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.